Czwartek, 28 maja 2020

imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

RSS

Górnik chce zdobyć Koronę

23.08.2019 12:12 | 0 komentarzy | kozz

Po pięciu kolejkach Górnik Zabrze ma o 3 punkty więcej od Korony Kielce. W niedzielę podopieczni trenera Marcina Brosza zechcą powiększyć ją do 6 punktów, tym samym przesunąć się w górę tabeli PKO Ekstraklasy. 

Górnik chce zdobyć Koronę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Górnik w dotychczasowych meczach nie zachwycał. W pięciu meczach strzelił zaledwie cztery bramki, a pięć stracił. Dwie z czterech strzelonych bramek przyniosły Górnikom sześć punktów. W meczu u siebie zabrzanie pokonali Zagłębie Lubin 1:0, następnie Raków Częstochowa 1:0.

Korona Kielce to rywal, który sezon rozpoczął jeszcze gorzej od Górnika. Równie słabo w ofensywie i źle w defensywie (bilans bramkowy 3-5). Przełożyło się to na cztery punkty w tabeli. Zespół z Kielc ma jednak większy problem. Jedyny komplet oczek jaki wywalczył miał miejsce na inaugurację PKO Ekstraklasy gdy wygrał 1:0 z Rakowem Częstochowa. Później było gorzej nieznaczne przegrane z Legią Warszawa (1:2), remis z Arką Gdynia (1:1) i ostatnie mecze bez punktów z Cracovią (0:1) i Pogonią Szczecin (0:1). 

Sędzią głównym tego spotkania będzie Wojciech Myć z Lublina. Początek meczu w niedzielę (25 sierpnia) o godzinie 15:00 w Arenie Zabrze. 

Do piątkowego południa na mecz Górnika z Koroną bilet kupiło niespełna 10 tysięcy kibiców.