środa, 21 października 2020

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Paulina Węgrzyn - zachwyciłam się pokazem taekwon-do

27.08.2019 17:54 | 0 komentarzy | kozz

- Medale zdobyte z drużyną podczas Mistrzostw Świata Juniorek są dla mnie bardzo ważne, mogłam dołożyć cegiełkę do dużego sukcesu naszej reprezentacji - mówi Paulina Węgrzyn, złota medalistka w technikach specjalnych i srebrna medalistka w testach siły podczas tegorocznych MŚJ w Inzell.

Paulina Węgrzyn - zachwyciłam się pokazem taekwon-do
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

17-letnia Paulina Węgrzyn trenuje taekwon-do od 6 lat, początkowo w nowo otwartej sekcji klubu RCSW Fighter Rybnik w swojej miejscowości - Świerklany w powiecie rybnickim, a obecnie w klubie Dragon Bielsko-Biała. - Jeszcze w szkole podstawowej zobaczyłam pokaz tej sztuki walki. Byłam nim zachwycona i chciałam spróbować swoich sił w taekwon-do, także dlatego, iż wcześniej nie miałam większej styczności ze sportem - powiedziała.

Dziś jest już 2-krotną medalistką MŚJ. W bawarskim Inzell tworzyła zespół w technikach z Karoliną Dziurą, Iloną Kuberą i Laurą Środowską, a w testach z Moniką Kowalczyk, Aleksandrą Wygonowską i Wiktorią Miądzel. Paulina Węgrzyn była jedyną polską juniorką, która wystąpiła w obu konkurencjach, do tego starty zakończyły się sukcesami.

- Do konkurencji technik specjalnych nie przygotowywałam się intensywnie, ponieważ mój start nie był pewny do ostatniego dnia, natomiast sumiennie szykowałam się do testów siły. Decyzją trenerów rozbijaną techniką przeze mnie było yop chagi, która jest moją ulubioną. Indywidualnie nie udało mi się zdobyć medalu. Najbliżej podium byłam w walkach sportowych w kategorii -55kg. Niestety odpadłam przed strefą medalową i z tego powodu czuję niedosyt. Generalnie jestem bardzo zadowolona ze swojego całego występu na MŚJ w Niemczech - powiedziała.

Paulina Węgrzyn podkreśliła fakt otrzymania ogromnej szansy ze strony trenerów kadry narodowej Jarosława Suski i Jacka Łuniewskiego. W kwietniowych MŚ wzięła udział w trzech konkurencjach oraz być częścią drużyny juniorek.

- Występ w tak wielu konkurencjach były dla mnie nie lada wyzwaniem. Jestem bardzo wdzięczna szkoleniowcom za tą możliwość i wiarę we mnie. Medale zdobyte z drużyną podczas Mistrzostw Świata Juniorek są dla mnie bardzo ważne, mogłam dołożyć cegiełkę do dużego sukcesu naszej reprezentacji - przyznała.

Reprezentantka Biało-Czerwonych dodała, że zawsze podobały się jej walki i nadal tak jest, ale po przejściu do juniorek intensywnie pracowała nad poprawą układów formalnych. - Zaczęło mi sprawiać to przyjemność. W debiucie w MŚJ podeszłam również do konkurencji testów siły i to jest także ciekawa opcja na przyszłość. Na treningach staram się poświęcić równie dużo uwagi każdej konkurencji. Cieszę się z medali zdobytych w Inzell, wierzyłam w swój dobry występ i nie zawiodłam się.

Rok 2019 jest bardzo pracowity dla zawodniczki Dragona Bielsko-Biała. Po powrocie z Mistrzostw Świata, rywalizowała w Mistrzostwach Polski Juniorów, a następnie w Mistrzostwach Polski Seniorów. Łącznie zdobyła w obydwu turniejach sześć medali.

- W Białej Podlaskiej w zawodach z rówieśniczkami zdobyłam złoto w walkach w wadze -55kg oraz brązowe krążki w układach 1-3 Dan i w testach siły. Z kolei w seniorach w Rybniku sięgnęłam po złoto w walkach drużynowych, brąz w układach drużynowych i brąz razem z Laurą Środowską w konkurencji walk aranżowanych - powiedziała.

Już niebawem Paulinę Węgrzyn czeka kolejny debiut, tym razem w Mistrzostwach Europy Juniorek w Sarajewie. - Liczę, że znajdzie się dla mnie miejsce w drużynie oraz że będę mogła ponownie zaprezentować się indywidualnie, a cały występ będzie udany - mówi uczennica IV liceum ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Rybniku, która we wrześniu rozpocznie naukę w klasie maturalnej.


taekwondoitf