Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Czas na walkę o medale Mistrzostw Polski

Już dzisiaj w Toruniu rozpoczynają się Orlen Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej. W gronie najlepszych duetów kobiet i mężczyzn, którzy powalczą o medale znaleźli się również przedstawieciele naszego regionu.

Czas na walkę o medale Mistrzostw Polski
fot. worldtour2019.fivb.com
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

W startującym w czwartek turnieju kobiet o medale Mistrzostw Polski i nagrody finansowe z sięgającej 45 000 zł puli powalczy szesnaście najlepszych duetów w Polsce. Zabraknie tylko obrończyń tytułu, wicemistrzyń Europy z tego roku z Moskwy - Kingi Wojtasik i Katarzyny Kociołek, które wycofały się z turnieju z powodu kontuzji pierwszej z nich.

W gronie uczestniczek znalazła się związana z regionem Monika Brzostek, która gra w parze z Aleksandrą Gromadowską. Rozstawione z numerem 12 Brzostek i Gromadowska w pierwszym meczu zmierzą się na zlokalizowanym na Rynku Nowomiejskim w Toruniu stadionie głównym z rozstawionymi z 5 Izabelą Błasiak i Paulą Słonecką. Spotkanie zaplanowane jest na godzinę 11:00.

W rozpoczynającym się jutro turnieju męskim udział wezmą natomiast dwadzieścia cztery najlepsze pary w Polsce. Podobnie jak w turnieju kobiet zabraknie jednak broniących tytułu mistrzowskiego sprzed roku - Piotra Kantora, który nabawił się kontuzji kostki podczas półfinałowego meczu Mistrzostw Europy w Moskwie i pochodzącego z Jastrzębia-Zdroju Bartosza Łosiaka. Oprócz medali najlepsze duety otrzymają nagrody finansowe z sięgającej 65 000 zł puli.

W gronie uczestników jako "turniejowa 4" znalazł się rybniczanin - Mariusz Prudel, który grać będzie w parze z Mikołajem Miszczukiem. Wysokie rozstawienie pozwala Prudlowi i Miszczukowi rozpocząć turniej od drugiej rundy, w której zmierzą się oni ze zwycięzcą pojedynku Jędrzej Bąkiewicz/Kamil Małecki kontra Bartłomiej Kiernoz/Konrad Felisiak. Spotkanie drugiej rundy z udziałem pary Prudel/Miszczuk zaplanowane jest na piątek na godzinę 13:00.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].