Piątek, 23 października 2020

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Z OSTATNIEJ CHWILI:

Pierwsza wygrana SWD [ZDJĘCIA]

08.09.2019 18:06 | 0 komentarzy | OlaN

Wodzisławskie piłkarski wygrały pierwszy mecz w I lidze.

Pierwsza wygrana SWD [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spotkanie przy Bogumińskiej rozpoczęło się od wręczenia piłkarkom z Wodzisławia pucharu za awans do I ligi. W imieniu Polskiego Związku Piłki Nożnej puchar na ręce kapitan SWD przekazał Prezes podokręgu Rybnik Andrzej Paulus.

W mecz lepiej wszedł bardziej doświadczony zespół Wandy Kraków. Wodzisławianki w 5. minucie gry popełniły błąd, faulując rywalkę w polu karnym i sędzia kazała umieścić piłkę na jedenastym metrze. Rzut karny na gola zamieniła Joanna Kisiel. W 28. minucie gry na 0:2 podwyższyła Stachurska. Przed przerwą piłkarki SWD strzeliły kontaktowego gola. Dośrodkowanie Darii Kasperskiej wykorzystała Wiktoria Marzec.

Po zmianie stron do siatki trafiały już tylko reprezentantki Wodzisławia Śląskiego. W 74. do bramki rywalek trafiła Aneta Szymanowska. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry wynik meczu na 3:2 ustaliła Agnieszka Gałuszka-Bielica.

Zwycięstwo z Wandą Kraków było pierwszą wygraną SWD w pierwszej lidze kobiet. Za tydzień wodzisławianki zagrają w Bukowinie Tatrzańskiej z Rysami.

SWD Wodzisław Śląski - Wanda Kraków 3:2 (1:2)

Bramki: Marzec, Szymanowska, Gałuszka-Bielica - Kisiel, Stachurska

Skład wyjściowy SWD: Rybacka-Herzog, Kasperska, Marzec, Jaskółka- Grzonka, Gałuszka-Bielica, Kelner- Skupień, Gulec, Szymanowska

Skład wyjściowy Wandy: Janik - Mucha, Kisiel, Staniszewska, Zaporowska, Rusek, Fiałek(C), Janus, Stachurska, Frączek, Bukowiec