Wtorek, 27 lipca 2021

imieniny: Natalii, Aureliusza, Jerzego

RSS

"Jesteśmy coraz bliżej optymalnej formy"

10.09.2019 11:58 | 0 komentarzy | adi

Milivoje Mijović nie potrzebował sporo czasu, by wkomponować się w grę GTK Gliwice. Serb już od pierwszych gier kontrolnych pokazał, że trener Paweł Turkiewicz będzie miał z niego sporo pożytku po obu stronach parkietu.

"Jesteśmy coraz bliżej optymalnej formy"
Fot. GTK Gliwice
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Za wami dwa mecze z zespołami, z którymi będziecie rywalizować w rozgrywkach ligowych. Czy te zwycięstwa mogą mieć wpływ na grę o ligowe punkty?

Milivoje Mijović: Dla nas najważniejsze jest to, że z każdym kolejnym meczem gramy coraz lepiej. Wyniki w spotkaniach towarzyskich nie mają jakiegokolwiek znaczenia, a dla nas istotne jest to, że mamy w zespole wielu nowych zawodników i musimy ze sobą grać jak najwięcej, by się odpowiednio zgrać. Oczywiście dla tych, którzy zagrają w polskiej lidze pierwszy sezon, spotkania z innymi zespołami z Energa Basket Ligi są szczególnie istotne, bo pokazują nam czego możemy się spodziewać i jaki jest poziom naszych rywali.

Macie za sobą miesiąc przygotowań i sześć sparingów. Czy na tym etapie można być zadowolonym z waszej dyspozycji?

Do tej pory wykonaliśmy sporo ciężkiej pracy, ale przed nami też jeszcze sporo do zrobienia. Mamy w zespole sporo młodych zawodników i rolą tych bardziej doświadczonych jest, by im pomagać. Z tygodnia na tydzień wygląda to jednak coraz lepiej.

Do pierwszego meczu w Energa Basket Lidze pozostały trzy tygodnie. To wystarczający okres, by być w pełni gotowym na rywalizację o ligowe punkty?

Uważam, że z każdym dniem jesteśmy coraz bliżej tej optymalnej formy. Trzy tygodnie to jeszcze sporo czasu, by dopracować pewne elementy i być gotowym na inaugurację. Jestem przekonany o tym, że będziemy dobrze przygotowani do pierwszego meczu o punkty.

Jak czujesz się w zespole?

Jestem bardzo zadowolony ze swoich przenosin do GTK. Dobrze dogaduję się z kolegami z zespołu, wiem czego oczekuje ode mnie trener. Moja rola w zespole jest dokładnie taka, jaka chciałbym żeby była.

Gliwice to miasto, w którym dobrze się mieszka?

Tak, to bardzo przyjazne miasto. Ludzie są bardzo mili, jest też wiele ciekawych miejsc, gdzie można dobrze zjeść. Oczekuję jeszcze tylko aż dojedzie moja małżonka. Bardzo lubimy wspólne spacery i z pewnością kiedy będzie już tutaj na miejscu, szybko zapoznam się z kolejnymi ciekawymi miejscami.

Śledzisz mistrzostwa świata w koszykówce?

Razem z kolegami z zespołu oglądam mecze reprezentacji Polski. Oczywiście śledzę też poczynania swoich rodaków. Mam tylko nadzieję, że nie trafimy na siebie w ćwierćfinale, nie chcę aby wasza kadra musiała odpaść na tym etapie (śmiech).

GTK Gliwice