Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zameczek Czernica już na podium A klasy

Wysokim zwycięstwem gospodarzy 6:2 (2:1) zakończył się sobotni mecz Zameczku Czernica ze Stalą Kuźnia Raciborska. Dzięki temu gospodarze wskoczyli na podium raciborskiej A klasy.

Zameczek Czernica już na podium A klasy
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Pierwsza połowa spotkania była wyrównana i choć wygrała ją Czernica 2:1, to równie dobrze mogła wygrać ją Stal. W 20. minucie po serii błędów w defensywie Zameczku, Marcin Hómin minął Dawida Fugiela, bramkarza Czernicy, ale jego strzał z linii bramkowej wybił Patryk Krzysztoń. Po tej akcji poszła szybka kontra, a jej zwieńczeniem było podanie Szymona Uliarczyka do Gilberta Fabiena Bilem. Kameruńczyk wykorzystał sytuację sam na sam z Krzysztofem Musiołem, bramkarzem gości i było 1:0 dla miejscowych. Dziesięć minut później przyjezdni wyrównali. Damian Słupina stanął oko w oko z Fuglem, który obronił jego strzał. Wobec dobitki Hómina był już jednak bezradny. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem, to Paweł Polak wykorzystał podanie Dariusza Mańki i to Czernica schodziła do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga połowa była już o wiele lepsza w wykonaniu Zameczku. Od początku siadł on na rywala i nie trzeba było długo czekać na efekty. W 55. minucie wracający do gry po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją Grzegorz Styczeń popisał się podaniem za plecy obrońców do Mateusza Tuleji, a ten wyłożył piłkę Dariuszowi Mańce, który wpakował ją do pustej bramki. Chwilę później podaniem za obrońców do Dariusza Mańki popisał się Uliarczyk, a napastnik gospodarzy umieścił piłkę w siatce przy dalszym słupku. Gdy w 65. minucie Polak wykorzystał sytuację sam na sam z golkiperem gości, było już po meczu. Na 6:1 rezultat podwyższył Fugiel, bramkarz Czernicy, który wykorzystał rzut karny za faul na Dariuszu Mańce. Stal szybko odpowiedziała trafieniem Słupiny, ale na więcej już jej tego dnia nie było stać.

LKS Zameczek Czernica - KS Stal Kuźnia Raciborska 6:2 (2:1)

Bramki: Bilem 20., Polak 43., 65., Mańka 55., 56., Fugiel 77. - Hómin 31., Słupina 78.

Zameczek: Dawid Fugiel - Mateusz Tuleja, Grzegorz Styczeń (68. Karol Bochenek), Patryk Krzysztoń, Krzysztof Łaciok - Sebastian Mańka, Gilbert Fabien Bilem - Arkadiusz Sokołowicz (63. Rafał Czogalik), Paweł Polak, Szymon Uliarczyk (75. Łukasz Gembalczyk) - Dariusz Mańka.

Stal: Krzysztof Musioł - Wojciech Kilian, Szymon Szabałowski (75. Jacek Herok), Dawid Kucyniak, Łukasz Tolpa, Damian Hareńczuk (55. Łukasz Witt), Marcin Hómin (65. Arkadiusz Szczypka), Damian Słupina, Mateusz Suszka (56. Łukasz Kijas), Robert Telma, Łukasz Żak.

Żółte kartki: Żak, Herok.

Łukasz Kozik
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].