Sobota, 31 października 2020

imieniny: Alfonsa, Urbana, Krzysztofa

RSS

Polscy siatkarze wygrali na inaugurację

13.09.2019 19:49 | 0 komentarzy | rafbl

Od zwycięstwa siatkarska reprezentacja Polski rozpoczęła zmagania w Mistrzostwach Europy. W rozegranym w piątkowe popołudnie spotkaniu pokonali w Rotterdamie w czterech setach reprezentację Estonii. Zwycięstwo nie przyszło im jednak łatwo.

Polscy siatkarze wygrali na inaugurację
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Początek premierowej odsłony miał wyrównany przebieg, jednak z czasem biało-czerwoni wypracowali sobie trzypunktową zaliczkę (8:5). W kolejnych akcjach podopieczni trenera Vitala Heynena powiększyli swoje prowadzenie do pięciu "oczek" (14:9). W końcówce Estończycy zdołali zbliżyć się do polaków na dwa punkty (23:21) jednak ostatnie słowo należało do Mistrzów Świata, którzy wygrali ostatecznie do 22.

Drugiego seta dużo lepiej rozpoczęli rywale, którzy szybko wypracowali sobie cztery punkty przewagi (4:8). Niedokładność w grze Polaków sprawiła, że w kolejnych akcjach rywale dorzucili do swojego prowadzenia jeszcze jedno "oczko" (8:13). Zmiana na pozycji przyjmującego na jaką zdecydował się szkoleniowiec biało-czerwonych wprowadzając w miejsce Aleksandra Śliwki kapitana reprezentacji - Michała Kubiaka sprawiła, że już po chwili na tablicy wyników pojawił się remis po 13. W dalszej fazie partii wynik raz po raz oscylował w okolicach remisu. Ostatecznie w końcówce więcej zimnej krwi zachowali siatkarze z Estonii, którzy wygrali na przewagi do 25 doprowadzając do remisu w meczu.

Początkowy fragment trzeciej partii to kontynuacja dobrej gry Estończyków, którzy szybko wyszli na trzypunktowe prowadzenie (3:6). Polacy długo gonili wynik jednak nie mogli wrócić do swojej dobrej dyspozycji z pierwszego seta. Przez większą część tego seta rywale skutecznie odpierali ich ataki. Dopiero w końcówce Polakom udało się osiągnąć większą przewagę (23:20), którą utrzymali do końca i wygrali podobnie jak w pierwszej odsłonie do 22.

Czwarty i jak sie okazało ostatni set początkowo miał wyrównany przebieg, a żaden z zespołów nie potrafił wyjść na wyższe niż dwupunktowe prowadzenie. Większą przewagę Polacy osiągnęli dopiero wchodząc w decydującą fazę seta kiedy to prowadzili sześcioma "oczkami" (20:14). Końcówka należała do polskich siatkarzy, którzy wygrali ostatecznie do 17, a całe spotkanie 3:1.

Kolejnym rywalem polskich siatkarzy podczas Mistrzostw Europy będą Holendrzy. Spotkanie rozegrane będzie w niedzielę.

Polska - Estonia 3:1 (25:22, 25:27, 25:22, 25:17)

Polska: Drzyzga, Śliwka, Kochanowski, Konarski, Szalpuk, Kłos oraz Wojtaszek (libero), Muzaj, Komenda, Kubiak, Bieniek, Nowakowski

Estonia: Toobal, Taht, Tammemaa, Teppan, Juhkami, Kreek oraz Rikberg (libero), Maar (libero), Keel, Kollo, Tamme Raadik, Aganits, Pulk