Piątek, 30 października 2020

imieniny: Zenobii, Przemysława, Edmunda

RSS

Sam Deroo odchodzi z ZAKSY

18.09.2019 21:50 | 0 komentarzy | kozz

Klub piłki siatkowej Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle poinformował, że Sam Deroo nie będzie bronił barw drużyny w kolejnym sezonie. Belg zwrócił się do klubu z prośbą o rozwiązanie kontraktu. W związku z zaistniałą sytuacją ZAKSA szuka nowego przyjmującego.

Sam Deroo odchodzi z ZAKSY
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podjęła już działania celem uzupełnienia składu na nowy sezon. - O decyzji Sama Deroo przesądziły nie tylko względy sportowe. Nie mogę i nie chcę tego komentować, szanuję decyzję zawodnika. Bez wątpienia trudno będzie zastąpić takiego siatkarza, już szukamy jego następcy. Do rozpoczęcia sezonu ligowego pozostał ponad miesiąc i wierzę, że znajdziemy najlepsze rozwiązanie – mówi prezes Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Sebastian Świderski.

Reprezentant Belgii do Kędzierzyna-Koźla trafił w 2015 roku z włoskiej Werony. W barwach ZAKSY rozegrał cztery sezony trzykrotnie sięgając po mistrzostwo Polski (2016, 2017, 2019), zdobywając również srebro (2018) w rywalizacji ekstraklasy i dwa trofea w walce o Puchar Polski (2017, 2019). Po ostatnich triumfach i zakończeniu sezonu PlusLigi 27-letni przyjmujący występował krótko w barwach katarskiego klubu – Ar-Rajjan SC wspierając ten zespół w walce o Puchar Emira. Obecnie Sam Deroo z reprezentacją Belgii walczy w rozgrywanych w Belgii, Holandii, Słowenii i Francji mistrzostwach Europy.

- Zawodnikowi życzymy powodzenia oraz sukcesów w dalszej karierze sportowej. Dziękujemy Samowi za jego zaangażowanie i znakomitą grę - podało Biuro Prasowe ZAKSY.