Piątek, 30 lipca 2021

imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

RSS

Rusza 21. sezon RALPS

19.09.2019 18:02 | 0 komentarzy | kozz

Już w najbliższy poniedziałek tj. 23 września, zainauguruje 21. sezon Rybnickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Atlas Tours.

Rusza 21. sezon RALPS
fot. RALPS
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do tegorocznej edycji zgłosiło się 27 drużyn w tym 2 nowe z Gliwic i Orzesza. Zmagania podzielono tradycyjnie na dwie ligi, w pierwszej zagra 12 drużyn, a w drugiej 15 w dwóch grupach. Liga kończy się w drugiej połowie maja turniejem finałowym. Do rozegrania jest co najmniej 354 meczów. Zasięg terytorialny ligi jest limitowany zapisami regulaminu jako 75 km wokół Rybnika. Najdalsze wyjazdy to dystans około 90 km w jedną stronę (Chałupki-Lędziny, Chałupki-Sosnowiec). Liga zrzesza ponad 400 zawodników. Terminarz, regulamin, tabele, wyniki meczów i ich opisy, a także składy drużyn wraz ze zdjęciami dostępne są na nowej stronie ligi www.ralps.pl.

Wstęp na mecze jest darmowy, zapraszamy do kibicowania wszystkich sympatyków siatkówki i nie tylko. Ten sezon zapowiada się bardzo ciekawie. Oczy obserwatorów zwrócone są szczególnie na kilka aspektów. W pierwszej kolejności na szczyt pierwszej ligi. Czy poza czwórką dominatorów do walki o podium zgłosi się ktoś nowy? Czy Leśna Perła Damons Rybnik zdobędzie złoto po raz trzeci z rzędu? Czy młode wilczki z AKS Kew-Laur-Bud Tawerna znowu pokażą pazur? Jak w pierwszej lidze poradzą sobie beniaminki z „Elektrowni”, Jankowic i Sosnowca? Jaką jakość sportowej rywalizacji wniosą do drugiej ligi nowe drużyny z Orzesza i Gliwic? Odpowiedzi na te i inne pytania otrzymamy śledząc 21. sezon Rybnickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Atlas Tours.