Wtorek, 15 października 2019

imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana

RSS

Dwa lata Fornalika w Piaście. Do Gliwic przyjeżdża Raków

20.09.2019 10:40 | 0 komentarzy | kozz

Mijają dwa lata odkąd Waldemar Fornalik prowadzi Piasta Gliwice. Właśnie dziś na inaugurację 9. kolejki PKO Ekstraklasy Piast zagra przed własną publicznością z Rakowem Częstochowa. Spotkanie z ligowym beniaminkiem odbędzie się w piątek o godzinie 18:00.

Dwa lata Fornalika w Piaście. Do Gliwic przyjeżdża Raków
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piątkowe spotkanie będzie pierwszym starciem pomiędzy Piastem Gliwice a Rakowem Częstochowa w najwyższej klasie rozgrywkowej. W bieżącym sezonie Piast zdobył 11 punktów (9. miejsce). Niebiesko-Czerwoni zanotowali trzy zwycięstwa, dwa remisy oraz trzy porażki. Natomiast Raków (12. miejsce) zgromadził na swoim koncie dwa oczka mniej.

- Wszyscy nas postrzegają jako faworyta, ale dopiero na boisku trzeba pokazać, że faktycznie się nim jest. Raków to drużyna, która potrafi grać w piłkę. Nie jest to łatwy przeciwnik, ale będziemy chcieli ten mecz za wszelką cenę wygrać i zgarnąć trzy punkty - powiedział trener Waldemar Fornalik.

Mistrzowie Polski będą chcieli się podnieść po przegranej w Krakowie z Cracovią 0:2. Od 11. minuty meczu Piast grał "10" po czerwonej kartce dla Bartosza Rymaniaka.

Sędzią piątkowego meczu 9. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Piastem Gliwice a Rakowem Częstochowa będzie Wojciech Myć. Na liniach asystować mu będą Sebastian Mucha oraz Piotr Szubielski. Sędzią technicznym będzie natomiast Sebastian Krasny. Podczas meczu zostanie wykorzystany system VAR. Sędzia na boisku będzie miał możliwość komunikacji z arbitrami z wozu, którymi będą Bartosz Frankowski oraz Krzysztof Jakubik.