Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zdolny 11-latek trafił z Markowic do Górnika Zabrze

Młody raciborzanin, wychowanek LKS 07 Markowice, Paweł Klimas z rocznika 2008 został piłkarzem Górnika Zabrze.

Zdolny 11-latek trafił z Markowic do Górnika Zabrze
fot. LKS 07 Markowice

Przygodę z piłką rozpoczął w LKS 07 Markowice w wieku 7 lat w 2015 roku. - Rozpoczął treningi z kolegami starszymi o 6 lat ponieważ w tamtym czasie w klubie były tylko dwie drużyny młodzieżowe. Mimo wszystko od razu uzyskał uznanie wśród kolegów bo był bardzo szybki i wszędzie było go pełno. Jest zawodnikiem bardzo uniwersalnym. Najczęściej gra jako środkowy pomocnik, ale w ostatnim turnieju im. Oszka grał na obronie i na tej pozycji wyłapał go do wstępnej kadry śląska trener Galeja. Być może talent przeszedł od Huberta Kostki, bo taka ciekawostka pan Hubert w dzieciństwie był sąsiadem zza płota jego dziadków. Teraz mieszka tam Paweł. W klubie z Markowic rozegrał 83 mecze strzelając 153 bramki. Górnik oficjalnie potwierdził zainteresowanie po 2 turnieju im. Huberta Kostki rozegranym w maju. Od tego czasu Paweł jeździł na treningi i turnieje do Zabrza - mówią w klubie z Markowic.

Paweł treningi rozpoczął pod okiem Marcina Bednarza natomiast od dwóch sezonów trenuje także w grupie trenera Wojciecha Rosińskiego.

W czwartek zadebiutował w meczu przeciw Piastowi Gliwice.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].