Piątek, 4 grudnia 2020

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

Epidemia koronawirusa:

Wróbel wzniósł się na wyżyny. GKS zdobył Sosnowiec

21.09.2019 19:55 | 0 komentarzy | adi

GKS Jastrzębie wygrał 4:2 na Stadionie Ludowym z Zagłębiem Sosnowiec. Hat-trickiem popisał się Jakub Wróbel.

Wróbel wzniósł się na wyżyny. GKS zdobył Sosnowiec
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na pierwszą bramkę jastrzębian trzeba było czekać zaledwie kilkanaście minut. Z lewej strony dośrodkował Dawid Gojny, a precyzyjnym strzałem popisał się Jakub Wróbel. W ostatnim kwadransie przed przerwą śląski zespół zadał kolejne dwa ciosy. Najpierw Michał Bojdys wykorzystał błąd bramkarza Zagłębia przy dośrodkowaniu z rzutu wolnego i z niewielkiej odległości podwyższył prowadzenie GKS-u, a chwilę później Wróbel po raz drugi wykorzystał dośrodkowanie - tym razem Damiana Tronta z prawej strony.

Gdy w drugiej połowie Wróbel w sytuacji sam na sam z Matko Perdijiciem podwyższył na 4:0 dla gości, wydawało się, że jest już po meczu. Sosnowiczanie wzięli się jednak za odrabianie i w przeciągu pięciu minut strzelili dwa gole. Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył Rafał Grzelak, który uderzył głową po centrze z prawej strony. Przy drugiej bramce Grzegorz Drabik odbił piłkę przed siebie po strzale z dystansu, a skuteczną dobitką popisał się Błażej Radwanek. Było to ostatnie trafienie w tym spotkaniu.

Dla GKS-u to pierwsza wygrana na wyjeździe w tym sezonie. Jastrzębianie mają 17 punktów. Na ten moment więcej mają tylko Radomiak Radom (20) i Stal Mielec (19).

Zagłębie Sosnowiec - GKS Jastrzębie 2:4 (0:3)

Bramki: Grzelak 59., Radwanek 63. - Wróbel 18., 38., 58., Bojdys 31.

Zagłębie: Matko Perdijić - Tomasz Nawotka, Piotr Polczak, Rafał Grzelak, Wojciech Słomka - Fabian Piasecki (57. Błażej Radwanek), Tomasz Hołota, Jakub Sinior (34. Mateusz Szwed), Szymon Pawłowski, Patryk Małecki (67. Dawid Ryndak) - Stanisław Biłeńkyj.

GKS: Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak, Bartosz Jaroszek, Michał Bojdys, Dawid Gojny - Farid Ali, Łukasz Norkowski, Kamil Jadach (59. Daniel Liszka), Damian Tront, Jakub Wróbel (88. Adam Żak) - Kamil Adamek (71. Patryk Skórecki).

Żółte kartki: Sinior, Radwanek, Nawotka - Wróbel.

Sędzia: Konrad Kiełczewski (Białystok).