Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Bartosz Łosiak i Piotr Kantor bez olimpijskiej kwalifikacji

Nie udało się Bartoszowi Łosiakowi i Piotrowi Kantorowi zająć premiowanego awansem miejsca podczas rozegranego w chińskim Haiyang interkontynentalnego turnieju kwalifikacyjnego do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Polska para uplasowała się na 5. miejscu.

Bartosz Łosiak i Piotr Kantor bez olimpijskiej kwalifikacji
fot. beachvolleyball.ioqt.2019.fivb.com
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

W turnieju udział wzięło szesnaście par, które w pierwszej fazie podzielone zostały na cztery grupy po cztery zespoły w każdej.

Pochodzący z Jastrzębia-Zdroju Bartosz Łosiak grający w parze z Piotrem Kantorem trafili do grupy D i ich pierwszym rywalem była chilijska para Marco Grimalt i Esteban Grimalt. Po pewnie wygranym do 17 pierwszym secie w drugim rywale zrewanżowali się triumfując do 18. Tie-break należał jednak do biało-czerwonych, którzy wygrali do 11. W drugim grupowym spotkaniu po przeciwnej stronie siatki stanęli Czesi - Ondrej Perusić i David Schweiner. Lepiej od początku prezentowali się nasi zachodni sąsiedzi, którzy w pełni kontrolując spotkanie wygrali bardzo pewnie do 14 i 10. Mimo porażki Łosiak i Kantor z drugiego miejsca awansowali do kolejnej fazy turnieju.

W tej trafili do grupy F i ich pierwszymi rywalami byli Łotysze Martins Plavins i Edgars Tocs. Premierowa odsłona spotkania to pełna dominacja rywali, którzy oddali polakom zaledwie 13 "oczek". W drugiej role się odwróciły i to biało-czerwoni przeważali wygrywając ostatecznie do 17. Losy decydującej partii rozstrzygały się w emocjonującej końcówce, w które więcej zimnej krwi zachowali siatkarze z Łotwy, którzy wygrali na przewagi do 20. W drugim meczu, którego stawką było wyjście z grupy do trzeciej fazy turnieju Polacy zmierzyli się z hiszpańską parą Pablo Herrera i Adrian Gavira. Biało-czerwoni od początku przeważali czego efektem było wysokie zwycięstwo w pierwszej odsłonie do 13. W drugiej emocji było nieco więcej, jednak ponownie, tym razem do 19 triumfowali Polacy.

Dzięki wygranej z Hiszpanami Polacy awansowali do kolejnej fazy turnieju, w której trafili do grupy I. W pierwszym meczu zmierzyli się z wicemistrzami olimpijskimi z Rio de Janeiro - włoską parą Paolo Nicolai i Daniele Lupo. Rywale nie dali biało-czerwonym żadnych szans wygrywając bardzo wysoko do 10 i 16. W drugim meczu po przeciwnej stronie siatki stanęli szwajcarzy Mirco Gerson i Adrian Heidrich. Pierwszą partię spotkania polscy zawodnicy wygrali do 17, jednak w drugiej na przewagi do 22 triumfowali rywale. Tie-break okazał się bardzo jednostronny i Łosiak z Kantor wygrali go do 6. W ostatnim meczu grupowym, którego stawką był awans do gier dających przepustki na Igrzyska Olimpijskie w Tokio rywalami biało-czerwonych byli Rosjanie Konstantin Semenov i Ilya Leshukov. Rosjanie nie mieli problemu pokazać kto był tego dnia lepszy i wygrali pewnie do 14 i 17. Polacy zakończyli zmagania na trzecim miejscu w grupie i kończąc tym samym turniej na 5. lokacie.

Wyniki:

  • Łosiak/Kantor - Grimalt/Grimalt 2:1 (21:17, 18:21, 15:11)
  • Łosiak/Kantor - Perusić/Schweiner 0:2 (14:21, 10:21)
  • Łosiak/Kantor - Plavins/Tocs 1:2 (13:21, 21:17, 20:22)
  • Łosiak/Kantor - Herrera/Gavira 2:0 (21:13, 21:19)
  • Łosiak/Kantor - Nicolai/Lupo 0:2 (10:21, 16:21)
  • Łosiak/Kantor - Gerson/Heidrich 2:1 (21:17, 22:24, 15:6)
  • Łosiak/Kantor - Semenov/Leshukov 0:2 (14:21, 17:21)

Dla biało-czerwonych nie była to ostatnia szansa na uzyskanie biletów do Tokio. Ciągle mają oni szansę awansować dzięki wysokiej lokacie na jaką mają szansę w Rankingu Olimpijskim lub z kontynentalnego turnieju kwalifikacyjnego, który odbędzie się w przyszłym roku.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].