Niedziela, 29 listopada 2020

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

Epidemia na Śląsku:

Polacy wygrali na inaugurację Pucharu Świata

01.10.2019 09:59 | 0 komentarzy | rafbl

W pierwszym meczu podczas rozgrywanego w Japonii Pucharu Świata siatkarska reprezentacja Polski bez straty seta pokonała Tunezję.

Polacy wygrali na inaugurację Pucharu Świata
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Początkowy fragment pierwszej partii to wyrównana gra obu zespołów. Z czasem przewagę osiągać zaczęli biało-czerwoni, którzy wyszli na czteropunktowe prowadzenie (9:5). W dalszej fazie gry prowadzenie polaków powiększyło się do ośmiu "oczek" (14:6). Mistrzowie Świata kontrolowali przebieg seta i wygrali ostatecznie bardzo pewnie do 16.

Druga odsłona niespodziewanie rozpoczęła się od prowadzenia Tunezyjczyków 0:4. Podopieczni trenera Vitala Heynena starali się gonić wynik, jednak rywale utrzymywali wypracowaną na początku seta czteropunktową przewagę (7:11, 14:18). Świetna końcówka w wykonaniu biało-czerwonych sprawiła, że odrobili oni straty i triumfując do 23 odwrócili losy partii.

Od początku trzeciego i jak się okazało ostatnie seta spotkania na niewielkim prowadzeniu byli Polacy. Dopiero w środkowej fazie seta ich przewaga wzrosła do czterech (12:8), a następnie siedmiu "oczek" (16:9). Wchodząc w końcowy fragment seta biało-czerwony zbudowali sobie bardzo wysoką, dziesięciopunktową przewagę (20:10), którą w końcówce jeszcze bardziej powiększyli zwyciężając do 12, a w całym spotkaniu 3:0.

Jutro reprezentanci Polski zmierzą się z gospodarzami - Japonią. Początek meczu zaplanowano na godzinę 12:20.

Polska - Tunezja 3:0 (25:16, 25:23, 25:12)

Polska: Łomacz, Kwolek, Lemański, Kaczmarek, Szumura, Huber oraz Popiwczak (libero), Janusz, Łukasik, Fornal, Szalacha

Tunezja: Ben Slimane,Ben Othmeni, Ayech, Nagga, Moalla, Mbareki oraz Hmissi (libero), Bongui, Miladi