Piątek, 27 listopada 2020

imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

RSS

Epidemia na Śląsku:

Polska z Kurkiem w składzie pokonała gospodarzy

02.10.2019 15:46 | 0 komentarzy | rafbl

Reprezentacja Polski odniosła drugie zwycięstwo w Pucharze Świata. "Biało-czerwoni" w czterech setach pokonali Japonię.

Polska z Kurkiem w składzie pokonała gospodarzy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Początek spotkania to niewielka przewaga reprezentacji Polski, która na przerwie technicznej prowadziła 6:8. W dalszej fazie seta gra wyrównała się, a na tablicy wyników raz po raz pojawiał się remis. Ostatecznie w końcówce lepiej zaprezentowali się Polacy, którzy wygrali do 23 wychodząc na prowadzenie w meczu.

Już w początkowej fazie drugiej partii biało-czerwoni odskoczyli na dwa "oczka" (4:6). W kolejnych akcjach ich przewaga powiększyła się do pięciu (7:12), a następnie ośmiu (8:16) punktów. W końcówce seta Polacy nie utrzymali wypracowaną wcześniej zaliczkę i wygrali pewnie do 19.

Trzeci set to od początku prowadzenie Japończyków, którzy wypracowali sobie cztery punkty przewagi (8:4). Zmiany w składzie na jakie zdecydował się trener Mistrzów Świata - Vital Heynen częściowo przyniosły efekt, bowiem Polacy zniwelowali straty do jednego punktu (13:12). Końcówka seta należała jednak do zawodników z kraju kwitnącej wiśni, którzy odbudowali przewagę i wygrali pewnie do 19.

Czwarta odsłona to powrót do dobrej gry reprezentantów Polski, którzy zbudowali sobie trzypunktową przewagę (5:8). Na drugiej przerwie technicznej przewaga Mistrzów Świata powiększyła się do siedmiu "oczek" (9:16). Ostatecznie Polacy wygrali pewnie do 17, a całe spotkanie 1:3 odnosząc drugie zwycięstwo w Pucharze Świata.

Kolejnym rywalem biało-czerwoni będą Stany Zjednoczone. Spotkanie rozegrane zostanie w piątek.

Japonia - Polska 1:3 (23:25, 17:25, 25:19, 17:25)

Japonia: Sekita, Ishikawa, Onodera, Nishida, Fukuzawa, Yamauchi oraz Yamamoto (libero), Yanagida, Shimizu, Ri, Fujii, Takano.

Polska: Łomacz, Kwolek, Huber, Kurek, Łukasik, Lemański oraz Popiwczak (libero), Janusz, Kaczmarek, Szymura, Szalpuk, Kochanowski, Fornal.