Takiego meczu jeszcze nie było! Polki zagrały z Brazylią [ZDJĘCIA]

Kobieca reprezentacja Polski zagrała towarzysko z Brazylią. Spotkanie w Kielcach zakończyło się wygraną Canarinhos 3:1.

Brazylijki do Kielc przyjechały jako faworytki. Wicemistrzynie olimpijskie z sześciokrotną zdobywczynią Złotej Piłki, Martą Vieira da Silva, w składzie już w 7. minucie gry stworzyły sobie sytuację do zdobycia pierwszego gola. Strzał Poliany był jednak niecelny. Chwilę później to biało-czerwone mogły wyjść na prowadzenie. Dominika Grabowska zagrała do Ewy Pajor, lecz strzał napastniczki VFL Wolfsburg bez problemu został wyłapany przez bramkarkę rywalek. W 9. minucie gry Brazylijki skutecznie wykorzystały rzut rożny. Anderssa Alves dośrodkowała, a Formiga strzałem głową pokonała Katarzynę Kiedrzynek.

Po stracie gola biało-czerwone kilkukrotnie stworzyły sobie sytuacje do zdobycia wyrównującej bramki. W 27. minucie gry bliska wyrównania była Patrycja Balcerzak, która mocnym strzałem sprzed pola karnego próbowała pokonać brazylijską bramkarkę. W 35. minucie Dominika Grabowska oddała strzał z linii pola karnego, jednak i tym razem Barbara wybiła piłkę. Chwilę później Ewa Pajor uderzyła sprzed szesnastego metra, lecz piłka minęła bramkę Canarinhos. Przed przerwą biało-czerwone mogły wyrównać po strzale Eweliny Kamczyk z rzutu wolnego. Strzał piłkarki pochodzącej z Krzyżanowic był jednak zbyt lekki i Barbara bez najmniejszego problemu złapała piłkę.

W pierwszych minutach drugiej części spotkania Brazylia stworzyła sobie więcej stuprocentowych sytuacji niż w pierwszej połowie. Najpierw blisko zdobycia gola była Debinha, która po przerwie pojawiła się na boisku, a następnie strzałem z dystansu Katarzynę Kiedrzynek próbowała pokonać Marta. W 49. minucie trafić do bramki Polski udało się Tamires. Niespełna dziesięć minut później to biało-czerwone cieszyły się ze zdobycia gola. Dośrodkowanie Natalii Chudzik z rzutu wolnego wykorzystała Małgorzata Mesjasz, która strzałem głową pokonała Barbarę. W 79. minucie gry Brazylia zdobyła trzeciego gola. Debinha z bliskiej odległości umieściła piłkę w siatce. Chwilę później rywalki były blisko zdobycia kolejnego gola, jednak piłka trafiła w poprzeczkę.

Dla drużyny trenera Miłosza Stępińskiego mecz z Canarinhos był ostatnim sprawdzianem przez listopadowym spotkaniem z Hiszpanią, którym biało-czerwone rozpoczną eliminacje do EURO 2021. Z Hiszpanią reprezentacja Polski zagra w Lublinie 12 listopada o godzinie 18:00.

Polska - Brazylia 1:3 (0:1)

Bramki: Matysik (58.) - Formiga (9.), Tamires (49.), Debinha (79.)

Polska: Katarzyna Kiedrzynek, Joanna Olszewska, Gabriela Grzywińska, Małgorzata Mesjasz, Natalia Chudzik (90. Nikol Kaletka), Dominika Grabowska (72. Martyna Wiankowska), Sylwia Matysik, Patrycja Balcerzak, Ewelina Kamczyk (83. Nikola Karczewska), Agnieszka Winczo (76. Katarzyna Daleszczyk), Ewa Pajor.

Brazylia: Bárbara, Poliana (46. Kathellen), Daiane, Érika, Tamires, Formiga, Thaísa (46. Luana), Andressa (72. Maria), Marta (83. Beatriz), Victória (46. Debinha), Ludmila (87. Aline).