Czwartek, 25 lutego 2021

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

WAŻNE:

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z nowym przyjmującym

12.10.2019 14:28 | 0 komentarzy | adi

Skład mistrza Polski wzmocni wielokrotny reprezentant Włoch, zawodnik o bogatym doświadczeniu na arenie międzynarodowej - Simone Parodi.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z nowym przyjmującym
Fot. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Włoch w Kędzierzynie-Koźlu pojawił się początkiem tygodnia. Po okresie wspólnych treningów, zwieńczonych wygranym meczem towarzyskim z Cuprum Lubin, Simone Parodi dołączy do składu Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. W czwartkowym spotkaniu w Lubinie włoski przyjmujący był jedną z wyróżniających się postaci, punktując 20 razy i utrzymując blisko 60-procentową skuteczność zagrań w ataku. Dobra postawa i ciężka praca na treningach zaowocowały.

Warto dodać, że już w 2014 roku reprezentant Italii był blisko dołączenia do ZAKSY. - O Simone staraliśmy się już pięć lat temu, wtedy nasze drogi się jednak rozeszły. Cieszymy się, że teraz udało się sfinalizować kontrakt i Włoch dołączy do Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – podkreśla prezes ZAKSA S.A. Włoch w składzie mistrza Polski zastąpi Sama Deroo i jak zaznacza Sebastian Świderski ogranie na międzynarodowych parkietach nie było bez znaczenia. - Po odejściu Sama Deroo zależało nam na pozyskaniu zawodnika z takim doświadczeniem. Na przyjęciu mamy raczej młodych siatkarzy, potrzebujemy więc kogoś, kto to zrównoważy i wykorzystując swoje doświadczenie w kluczowych momentach (technicznymi zagraniami i swoją dobrą grą) będzie mógł pomóc drużynie. Myślę, że Simone Parodi jest właśnie takim siatkarzem – dodał prezes klubu.

Po otrzymaniu propozycji dołączenia do ekipy mistrza Polski Simone Parodi nie wahał się. - Zdecydowałem się na grę w Kędzierzynie-Koźlu ponieważ od wielu lat budowany jest tutaj bardzo mocny zespół. Już kilka lat temu stałem przed szansą gry w ZAKSIE dlatego też, kiedy propozycja pojawiła się ponownie zgodziłem się niemal natychmiast – przyznał nowy przyjmujący. W swoim bogatym dorobku Simone Parodi ma na koncie medale zdobywane w europejskich pucharach oraz tytuły mistrzowskie i jego ambicje sportowe sięgają właśnie walki o najwyższe cele. - Na moją decyzję wpłynęła możliwość gry w mocnej lidze oraz rozgrywkach Ligi Mistrzów. ZAKSA to uznana marka, ze znakomitymi zawodnikami na światowym poziomie i świetnym trenerem. Wiem, że zespół, jaki został tutaj zbudowany jest stworzony, żeby wygrywać i nie mogę się już doczekać gry - podkreślił nowy przyjmujący Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle