Wtorek, 19 stycznia 2021

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Epidemia koronawirusa:

Siatkarze AZS-u Rafako z kolejnym kompletem punktów

12.10.2019 21:48 | 0 komentarzy | rafbl

Trzecie zwycięstwo w trzecim meczu rozgrywek I Ligi Śląskiej odnieśli siatkarze raciborskiego AZS-u Rafako, którzy w sobotnie popołudnie bez straty seta pokonali na wyjeździe Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa.

Siatkarze AZS-u Rafako z kolejnym kompletem punktów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Początek premierowej odsłony należał do siatkarzy gości, którzy szybko wypracowali sobie kilkupunktową zaliczkę. W dalszej fazie seta Rafako powiększyły swoją przewagę do sześciu "oczek" (8:14). W drugiej części seta obraz gry nie uległ zmianie i Rafako wygrało ostatecznie do 22.

W drugim secie wyrównana gra toczyła się do stanu 8:8. Z czasem czteropunktową przewagę (9:13) osiągnęli raciborzanie. Wchodząc w decydującą fazę seta podopieczni trenera Bartosza Frątczaka powiększyli przewagę do sześciu punktów (13:19). Partia zakończyła się zwycięstwem gości do 18.

Trzecia i jak się okazało ostatnia partia spotkania to od początku kilkupunktowa przewaga Rafako. Konsekwentnie i skutecznie grający raciborzanie z każdą chwilą powiększali swoją przewagę. Ostatecznie wygrali oni do 15, a całe spotkanie 0:3 odnosząc trzecie zwycięstwo w trzecim meczu w rozgrywkach I Ligi Śląskiej.

Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa - KS AZS Rafako Racibórz 0:3 (22:25, 18:25, 15:25)

Eco-Team: Skrzypczak, Pawicki, Szpręgiel, Andruszkiewicz, Płatkowski, Sochaczewski oraz Świniarski (libero), Skuriat  (libero), Madej, Szczygioł, Marmołowski, Woźniak

Rafako: Błaszczok, Dziadek, Herich, Władarz, Besz, Gołuchowski oraz Kostka (libero), Woźniak (libero), Spelak