Czwartek, 21 listopada 2019

imieniny: Janusza, Marii, Konrada

RSS

Reprezentacyjny przyjmujący wzmocnił ZAKSĘ

13.10.2019 21:57 | 0 komentarzy | rafbl

Piotr Łukasik - 25-letni przyjmujący siatkarskiej reprezentacji Polski, z którą zdobył w tym roku brązowy medal Ligi Narodów został nowym graczem Mistrza Polski - Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Reprezentacyjny przyjmujący wzmocnił ZAKSĘ
fot. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nowy przyjmujący ZAKSY debiut w seniorskiej siatkówce zanotował w AZS-ie Olsztyn. Nastoletni Piotr Łukasik został zauważony występując w młodzieżowej drużynie akademików w rywalizacji Młodej Ligi. Utalentowany zawodnik dość szybko zdobył uznanie szkoleniowców i został okrzyknięty kolejną nadzieją polskiej siatkówki. Niestety po bardzo dobrym debiucie w ekstraklasie Łukasikowi przytrafił się uraz (zerwane więzadło krzyżowe przednie i uszkodzenie obu łąkotek). Ambitny zawodnik ciężko pracując podczas rehabilitacji dość szybko wrócił na siatkarskie parkiety.

Po kilku latach gry w Olsztynie młody przyjmujący trafił na zaplecze ekstraklasy, gdzie spędził kolejne trzy sezony (w KPS Siedlce). Powrót Piotra Łukasika do PlusLigi był jednak tylko kwestią czasu, w sezonie 2017/2018 przyjmujący występował w BBTS-ie Bielsko-Biała, gdzie był czołową postacią swojego zespołu. Po spadku klubu z Bielska-Białej do I-ligi Łukasik przeniósł się do stolicy, uzupełniając skład Onico Warszawa, z którym sięgnął po srebro, ulegając w finale ZAKSIE.

Znakomita postawa Piotra znalazła uznanie w oczach szkoleniowca reprezentacji Polski - Vitala Heynena i ten sezon był debiutem naszego nowego przyjmującego w biało-czerwonych barwach. Tym samym do wicemistrzostwa kraju zawodnik dodał swój kolejny medal w seniorskiej siatkówce – brąz Siatkarskiej Ligi Narodów. Teraz swoją grą Piotr Łukasik będzie cieszył fanów Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Bardzo się cieszymy, że Piotr Łukasik dołączy do Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Piotr to młody, ambitny i obiecujący zawodnik, ma już niemałe doświadczenie na parkietach PlusLigi i jestem przekonany, że swoją dobrą grą wesprze nasz zespół walce o najwyższe cele - o nowym zawodniku mówi prezes Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Sebastian Świderski.


Biuro prasowe Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle