Poniedziałek, 18 listopada 2019

imieniny: Klaudyny, Romana, Filipiny

RSS

Mistrzowskie starcie i prezentacja nowej drużyny

17.10.2019 10:11 | 0 komentarzy | kozz

Już w najbliższą sobotę, 19 października, czeka nas duża dawka sportowych emocji w Kędzierzynie-Koźlu. W meczu, będącym ostatnim sprawdzianem kędzierzyńskiego zespołu przed walką o pierwsze trofeum w sezonie, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się z mistrzem Anglii. W szeregach rywali zobaczymy m.in. Gibę.

Mistrzowskie starcie i prezentacja nowej drużyny
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

25 lat ZAKSY, jedyne siatkarskie muzeum – „Volley Bajka”, spotkanie z gwiazdami światowej siatkówki i czołowymi postaciami Mostostalu, prezentacja zespołu, który w tym sezonie będzie walczył o obronę podwójnej korony i pierwszy mecz, jaki Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozegra w komplecie – to wszystko czeka na fanów siatkówki już w najbliższą sobotę w HWS „Azoty”.

Po intensywnym okresie przygotowań już niedługo ZAKSA przystąpi do nowego sezonu, w tym tygodniu kędzierzynianie będą już w komplecie. Do zespołu dołączą bowiem srebrni medaliści Pucharu Świata (Paweł Zatorski, Łukasz Kaczmarek, Aleksander Śliwka i Paweł Brandt), z mistrzowskim składem trenują również nowi zawodnicy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Simone Parodi i Piotr Łukasik. Sobotni mecz w wykonaniu podopiecznych Nikoli Grbicia będzie więc pierwszym spotkaniem, w którym zobaczymy kędzierzynian w pełnym składzie. W hali przy ul. Mostowej czeka nas mnóstwo siatkarskich emocji i mistrzowskie starcie, podopieczni trenera Grbicia podejmować będą mistrza Anglii – IBB Polonię Londyn. Goście ZAKSY to sześciokrotny mistrz kraju, zespół mający na koncie również 6 tytułów wicemistrzowskich oraz triumfy w Pucharze Anglii, drużyna, której barw broni jedna z legend światowej siatkówki - Gilberto Amauri de Godoy Filho – Giba.

IBB Polonia Londyn jest na nieco innym etapie przygotowań niż Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Londyńczycy w miniony weekend zainaugurowali rywalizację w rodzimych rozgrywkach, pokonując bez straty seta Sheffield Hallam, wcześniej wygrywając w meczu pucharowym z Weymoth Beach. Teraz dyspozycję Giby i jego kolegów sprawdzą podopieczni Nikoli Grbicia. ZAKSA dotychczas rozgrywała mecze towarzyskie, ale już za tydzień przystąpi do rywalizacji o pierwsze trofeum w sezonie – Superpuchar Polski. Sobotnie starcie będzie więc ostatnim testem mistrzów Polski. Również rywale przygotowują się do ważnego spotkania, w walce o grę w elitarnej Lidze Mistrzów już w przyszłym tygodniu londyńczycy zmierzą się z HAOK Mladost Zagrzeb, na mecz z Chorwatami siatkarze mistrza Anglii udadzą się prosto z Polski.

Mecz inaugurujący ten sezon zaplanowano na godz. 14:30*, przed spotkaniem fanom zaprezentuje się pełny skład Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Zapraszamy do HWS „Azoty” już od godziny 11:00.

*bilety na mecz pokazowy można kupić za pośrednictwem strony internetowej www.KupBilet.pl,

część wejściówek będzie również dostępna przed spotkaniem w kasie biletowej. Cena biletu to symboliczne 5 zł.

PROGRAM WYDARZEŃ:

  • 11:00 OTWARCIE MUZEUM „VOLLEY BAJKA” (mała hala)
  • 12:00 SPOTKANIE Z LEGENDAMI SIATKÓWKI (mała hala)
  • 13:00 PREZENTACJA ZESPOŁU (boisko główne)
  • 14:30 MECZ GRUPA AZOTY ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE – IBB POLONIA LONDYN (boisko główne)
  • 16:30 SPOTKANIE Z GWIAZDAMI MOSTOSTALU (strefa kibica)

Biuro Prasowe Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle