Poniedziałek, 18 listopada 2019

imieniny: Klaudyny, Romana, Filipiny

RSS

Tauron Giganci Siatkówki: wygrana i porażka Jastrzębskiego Węgla

17.10.2019 19:15 | 0 komentarzy | rafbl

W rozegranym w Kępnie charytatywnym turnieju - Tauron Giganci siatkówki, w którym zmierzyły się ze sobą po dwa zespoły z Polski i Włoch wygraną i porażkę zanotowali przygotowujący się do jubileuszowego, dwudziestego sezonu Plus Ligi zawodnicy Jastrzębskiego Węgla.

Tauron Giganci Siatkówki: wygrana i porażka Jastrzębskiego Węgla
fot. jastrzebskiwegiel.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zakończone zmagania były już dziesiątą edycją turnieju, którego głównym celem jest promowanie siatkówki oraz pomoc chorym dzieciom. Dochód z tegorocznej imprezy przekazany został podopiecznym Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba" oraz Fundacji na ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

W turnieju Polskę oprócz Jastrzębskiego Węgla reprezentowała PGE Skra Bełchatów. Z Włoch przyjechały natomiast Power Volley Milano oraz prowadzone przez byłego trenera ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Andreę Gardiniego Gas Sales Piacenza Volley. Regulamin turnieju zakładał, że bez względu na wyniki drugiego dnia nie spotkają się ze sobą zespoły z tego samego kraju.

W pierwszym meczu turnieju jastrzębianie podejmowali zespół z Mediolanu. "Pomarańczowi" nie mieli problemu z pokonaniem rywali i pewnie triumfowali w trzech setach wygrywają co 21, 25 i 22. W drugim meczu Skra również w trzech setach pokonała drużynę z Piacenzy.

Drugiego dnia turnieju jako pierwsi na boisko wyszli zawodnicy z Jastrzębia-Zdroju i Piacenzy. W emocjonującym, pełnym zwrotów akcji spotkaniu lepsi po tie-breaku okazali się siatkarze z Włoch. W ostatnim meczu turnieju bełchatowianie przegrali 1:3 z drużyną ze stolicy mody.

W dwudniowych zmaganiach każdy z zespołów zanotował wygraną i porażkę. Tworząc tabelę najlepsi okazali się siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy wyprzedzili Skrę, Pover Volleu i Gas Sales. W turnieju to nie zwycięstwo, a szczytny cel imprezy stały jednak w Kępnie na pierwszym miejscu.

Wyniki:

  • Jastrzębski Węgiel - Power Volley Milano 3:0 (25:21, 27:25, 25:22)
  • PGE Skra Bełchatów - Gas Sales Piacenza Volley 3:0 (25:21, 27:25, 25:19)
  • Jastrzębski Węgiel - Gas Sales Piacenza Volley 2:3 (18:25, 25:15, 22:25, 25:23, 11:15)
  • PGE Skra Bełchatów - Power Volley Milano 1:3 (18:25, 25:19, 17:25, 17:25

Podczas turnieju w barwach jastrzębskiego węgla zagrali: Margarido, Szalacha, Fornal, Bucki, Fromm, Gladyr, Kampa, Konarski, Depowski, Vigrass, Popiwczak (libero) oraz Rusek (libero)

Już w sobotę jastrzębianie rozpoczną zmagania w podpoznańskim Zalasewie, gdzie wezmą udział w XV Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia. W turnieju, w którym zmierzą ze sobą cztery zespoły z Plus Ligi oprócz Jastrzębskiego Węgla udział wezmą Onico Warszawa, Aluron Virtu CMC Zawiercie oraz PGE Skra Bełchatów. W sobotnich meczach jastrzębianie zagrają z zespołem ze stolicy, natomiast Jurajscy Rycerze z Zawiercia podejmą Skrę. W niedzielnym meczu o 3. miejsce zmierzą się przegrani z sobotnich meczów, natomiast w finale spotkają się zwycięzcy.