Poniedziałek, 18 listopada 2019

imieniny: Klaudyny, Romana, Filipiny

RSS

Węgier nowym atakującym ZAKSY

22.10.2019 11:04 | 0 komentarzy | rafbl

Węgierski atakujący - Árpád Baróti dołączył do zespołu Mistrza Polski - Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Węgier nowym atakującym ZAKSY
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Niespełna dwudziestoośmioletni zawodnik przebywał w Kędzierzynie-Koźlu od kilku dni. Árpád Baróti oprócz treningów miał również możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w rozegranym przez Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle sparingu, gdzie był jedną z wyróżniającyh się postaci.

Ostatni sezon Baróti spędził, we Francji, broniąc barw Narbonne Volley. Wcześniej występował na parkietach ligi koreańskiej (Hyundai Capital Skywalkers), włoskiej (Callipo Vibo Valentia, Vero Volley Monza i Altotevere Citta di Castello) czy niemieckiej (Berlin Recycling Volleys). To właśnie sezon spędzony w Berlinie był wyjątkowo udany dla Węgra, w sezonie 2015/2016 nowy atakujący ZAKSY zdobył Puchar Niemiec i mistrzostwo kraju, stając również na najwyższym stopniu podium w rywalizacji o Puchar CEV.

Jak podkreśla szkoleniowiec ZAKSY Nikola Grbić Węgier nie jest zawodnikiem anonimowym w światowej siatkówce. -

Moment, w którym rozpoczęliśmy szukanie drugiego atakującego był dość trudny, nie mieliśmy możliwości wyboru spośród piętnastu zawodników, prezentujących dobry poziom i szukających nowego klubu. Jesteśmy szczęśliwi, że otworzyła się okazja pozyskania takiego zawodnika, jak Árpád. Jest to siatkarz, który potwierdza swoją jakość, nie jest młodym, początkującym zawodnikiem, którego trzeba odkryć, to siatkarz ukształtowany. Grał w takich ligach jak francuska, włoska czy koreańska i był liderem swoich drużyn. Widziałem go we Włoszech, znam jego jakość, był też z nami tutaj przez kilka dni i mogliśmy zobaczyć jak dobrze dopasowuje się do drużyny. Jestem przekonany, że bardzo nam pomoże w tym sezonie - podkreślił trener Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Baróti do ZAKSY dołączył wczoraj i w barwach Mistrza Polski zadebiutuje podczas Superpucharu Polski w Gliwicach.


Biuro Prasowe Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle