Czwartek, 25 lutego 2021

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Powiatowe i Miejskie Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce [ZDJĘCIA, WYNIKI]

23.10.2019 15:26 | 1 komentarz | kozz

Hala już po remoncie, więc można było rozegrać tradycyjne jesienne zawody w lekkiej atletyce. Młodzież tradycyjnie rywalizowała w biegach, pchnięciu kulą, skoku wzwyż i w dal. 

Powiatowe i Miejskie Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce [ZDJĘCIA, WYNIKI]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

23 października w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu odbyły się Halowe Mistrzostwa Raciborza i Powiatu Raciborskiego w Lekkiej Atletyce Szkół Podstawowych.

Młodzież rywalizowała w konkurencjach biegowych: 60 m, 300m, 600 m, 1000m, skoku wzwyż, skoku w dal i pchnięciu kulą w dwóch kategoriach wiekowych - klasy szóste i młodsze oraz klasy siódme ósme.

Najlepsza trójka zawodniczek/zawodników w poszczególnych konkurencjach otrzymała medale i nagrody ufundowane przez Starostę Powiatu Raciborskiego oraz Prezydenta Miasta Raciborza. Ponadto wśród zwycięzców wyłoniono 4 najlepsze osoby, które otrzymały puchary dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego Ludmiły Nowackiej.

WYNIKI:

Pobierz WYNIKI ZAWODY 23.10.2019.xlsm (format xlsm, rozmiar ~75.9 k)

Najlepsi zawodnicy w kategorii klas szóstych i młodszych to Zuzanna Paskuda z SP 15 (skok wzwyż) oraz Kacper Oszek z SP 15 (60 m). W kategorii klas siódmych i ósmych najlepszy wynik uzyskali: Natalia Dziuba z ZSOMS ( 600 m) oraz Kacper Czerwiński z SP 15 (60m).

W zawodach wzięło udział 351 uczniów z 10 szkół podstawowych z Raciborza: SP1, ZSP2, SP 4, SP 13, SP 15, SP 18, ZSOMS oraz SP z Rudnika i Borucina.

Jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy te zawody przeprowadzić na naszej hali. Wiele się o tym obiekcie ostatnio mówiło, ale teraz hala jest po remoncie i funkcjonuje doskonale. Te zawody i hala po remoncie były okazją, do tego, żeby zaprosić młodzież z miasta i powiatu do udziału w imprezie. Przed zawodami obserwowaliśmy przykładową rozgrzewkę, żeby pokazać to, że lekką atletykę mogą uprawiać ci starsi i młodsi, więksi i mniejsi. Wszystko zależy od tego jaką młody sportowiec wybierze sobie specjalizację. Czekamy na młode talenty, które pójdą drogą takich postaci jak Justyna Święty-Ersetic lub Artur Noga. Mamy spore możliwości lokalowe i kadrowe, aby młodzież mogła u nas się rozwijać - mówiła dyrektor SMS Ludmiła Nowacka.