Poniedziałek, 29 listopada 2021

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

Hokeiści z Raciborza z zazdrością patrzą na Pszów

31.10.2019 21:01 | 1 komentarz | red.

Sąsiedzi już 8 listopada otwierają miejskie lodowisko. - A co będzie z naszym, na OSiR? To jedyne lodowisko w powiecie - sygnalizuje Ireneusz Jaśkowski fan hokeja na lodzie. Tymczasem ślizgawka na tę zimę może być mobilna.

Hokeiści z Raciborza z zazdrością patrzą na Pszów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Które lodowisko powinno ruszyć w Raciborzu tej zimy?

O planach ośrodka sportu względem lodowiska "Piastor" mówił ostatnio radnym miejskim nowy dyrektor Paweł Król. Nie wiadomo czy borykający się z częstymi awariami sprzętu obiekt na Zamkowej ruszy w tym sezonie. Włodarze miasta rozważają zgodę na instalację mobilnej ślizgawki. Na Batorego (siedziba urzędu) jest oferta firmy, która zamierza uruchomić na ten sezon taki obiekt. Ceny mają być konkurencyjne dla tych z "Piastora".

Fani hokeja w Raciborzu, w tym I. Jaśkowski (miejscowy przedsiębiorca z branży poligraficznej i samorządowiec w Gminie Rudnik) są niepocieszeni.

- Zmienimy nazwę z Orły OSiR-u, na Uchodźcy z OSiR-u - napisał na swoim Facebooku I. Jaśkowski.

Nazwa Uchodźcy wzięła się stąd, że hokeiści zamiast ślizgać się za krążkiem na raciborskiej tafli, będą musieli szukać sobie miejsca na lodowiskach poza powiatem.

Dyrektor Król spodziewa się, że na remont "Piastora" trzeba paru milionów złotych i wydatek na ten cel nie jest na pewno planowany w budżecie miejskim na 2020 rok.

Ludzie:

Ireneusz Jaśkowski

Ireneusz Jaśkowski

Przewodniczący rady gminy Rudnik.

Paweł Król

Paweł Król

Dyrektor OSiR Racibórz