środa, 25 listopada 2020

imieniny: Erazma, Katarzyny, Beaty

RSS

Epidemia na Śląsku:

Ogromna flaga Polski przykryje całe boisko

07.11.2019 18:33 | 0 komentarzy | kozz

Aż 577,6 m2 będzie miała gigantyczna flaga Polski, która zostanie rozwinięta przez zawodników meczu 10. serii rozgrywek PGNiG Superligi, w którym zmierzą się NMC Górnik Zabrze i Azoty-Puławy. Flaga Narodowa, przygotowana z okazji obchodów Dnia Niepodległości 11 listopada, swoją powierzchnią pokryje całe boisko do piłki ręcznej. Mecz rozpocznie się w niedzielę 10 listopada o godz. 16:00.

Ogromna flaga Polski przykryje całe boisko
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jedenastego listopada przypada sto pierwsza rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Tradycyjnie w obchody tej wyjątkowej daty włącza się Superliga sp. z o. o. oraz Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Specjalnie na tę okazję, przy współpracy z Biurem Programu „Niepodległa”, i gospodarzem meczu klubem NMC Górnik Zabrze została stworzona największa tego typu flaga Narodowa Polski.

Flaga została uszyta z siedmiu, 30 metrowych białych i siedmiu czerwonych pasów. Jej wymiary to 19x30,4 m, co daje powierzchnię aż 577,6 m2 i wagę ponad 30kg. W jej przygotowaniach brały udział cztery osoby: dwie szyły, a kolejne dwie układały i wykańczały. Łącznie pracowaliśmy nad nią blisko 18 godzin – mówi Sławomir Nowakowski twórca flagi. – Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w takim niezwykłym i podniosłym przedsięwzięciu. Było to dla nas nie lada wyzwanie, jesteśmy dumni, że udało nam się mu sprostać – dodaje Nowakowski.

Po raz pierwszy ta flaga, na meczu reprezentacji Polski, zostanie zaprezentowana podczas Międzypaństwowego Turnieju 450-lecia Unii Lubelskiej w Piłce Ręcznej Kobiet (22-24 listopada 2019; Hala Globus w Lublinie).

Kibice sportu w całym kraju mogą przyłączyć się do wydarzenia i wygrać nagrody PGNiG Superligi.Wystarczy zamieścić na portalach społecznościowych zdjęcie z flagą Polski i specjalnym hasztagiem #SuperFlaga. Nagrodzone zostaną trzy najlepsze zdjęcia.

Jednocześnie Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do akcji „Niepodległa do hymnu”. Tworzymy jedną z najbardziej dostępnych dla ludzi tradycji świętowania rocznicy tak ważnej dla naszego kraju. Każdy może zaśpiewać, w samo południe 11 listopada, niezależnie od miejsca, ale zawsze we wspólnocie z bliskimi – opowiada Jan Kowalski, dyrektor Biura Programu „Niepodległa”. Zapraszamy do wspólnego świętowania tej wyjątkowej rocznicy oraz udziału w uroczystościach organizowanych przez Biuro Programu "Niepodległa".


Biuro Prasowe NMC Górnik Zabrze