Wtorek, 24 listopada 2020

imieniny: Emmy, Flory, Jana

RSS

Hitowy mecz w 15. kolejce PKO Ekstraklasy!

08.11.2019 15:40 | 0 komentarzy | MK

Już w piątek 8.11 Mistrz Polski podejmie na swoim terenie jednego z pretendentów do tytułu - Jagiellonię Białystok. Obie drużyny wygrały swoje ostatnie spotkania, więc mecz w inaugurującym dniu 15. kolejki PKO Ekstraklasy zapowiada się ekscytująco. 

Hitowy mecz w 15. kolejce PKO Ekstraklasy!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mistrz Polski swoimi ostatnimi występami udowadnia, że tytuł zdobyty w poprzednim sezonie nie jest dziełem przypadku. Po słabszym początku obecnej kampanii Piast jest obecnie na trzecim miejscu, tracąc raptem jeden punkt do prowadzącej w tabeli Legii Warszawa. Ostatnie wyniki osiągane przez Gliwiczan mogą podobać się lokalnym kibicom, z pięciu ostatnich spotkań trzy zakończyły się wygraną podopiecznych Fornalika, w dwóch nastąpił podział punktów - między innymi w ostatnim starciu przeciwko Górnikowi Zabrze. W sezonie 2019/2020 Piast poniósł u siebie tylko jedną porażkę – na koniec sierpnia przegrał z Lechią Gdańsk 1:2.

W Jagiellonii panują mieszane nastroje. „Duma Podlasia” zajmuje aktualnie szóstą lokatę w tabeli PKO Ekstraklasy i przeplata dobre wyniki słabszymi. Ostatni mecz padł łupem Białostoczan, którzy wygrali z Cracovią 3:2 na własnym boisku. Forma podopiecznych Mamrota w delegacjach jest fatalna, na obcym stadionie po raz ostatni wygrali na koniec sierpnia, pokonując słabo dysponowaną Koronę Kielce 2:0, aż cztery z siedmiu starć wyjazdowych zakończyło się remisem, tylko dwa padły łupem Białostoczan.

Będzie to 21. starcie tych drużyn na szczeblu Ekstraklasy. Zdecydowanie lepszy bilans spotkań ma Jagiellonia, która wygrała aż dziewięć z tych spotkań, sześć padło łupem drużyny z Górnego Śląska  i pięć zakończyło się remisem. Ostatni raz obie drużyny mierzyły się w maju tego roku, wtedy to kroczący po mistrzostwo Polski Piast pewnie pokonał drużynę z Białegostoku 2:1.

Legalni Bukmacherzy uważają, że spotkanie wygrają gospodarze, choć kurs wystawiony na Piasta nie należy do niskich. Analitycy bukmacherscy wystawili na obecnego mistrza Polski kurs na poziomie 2.30, jednak cały czas rośnie. Jagiellonia ma duże szanse postraszyć gliwicką drużynę i jej szansa na wygrana na wyjeździe jest całkiem spora, w tym przypadku kurs wynosi 3.25. Za podział punktów można wygrać najwięcej, bo aż 3,40 złotych za każdą, postawioną złotówkę. Taki kurs oferuje mi.in. nowy bukmacher eWinner.

Mecz będzie można oglądać na kanale Canal+ Sport, początek transmisji rozpocznie się około godziny 20:00, przed meczem wyemitowane zostanie studio z ekspertami. Hitowy mecz będzie można oglądać również w internecie za pomocą Player C+.

Materiał zewnętrzny