Niedziela, 23 lutego 2020

imieniny: Damiana, Romany, Florentyna

RSS

Patriotycznie w Kuźni Raciborskiej. XX Bieg Niepodległości [ZDJĘCIA]

11.11.2019 14:25 | 0 komentarzy | kozz

112 uczestników wzięło udział w jubileuszowym XX Biegu Niepodległości, który miał miejsce na ulicach Kuźni Raciborskiej. 

Patriotycznie w Kuźni Raciborskiej. XX Bieg Niepodległości [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jubileuszową imprezę rozpoczęto od biegów na najkrótszych dystansach, czyli tras stworzonych dla przedszkolaków i młodzieży szkolnej. W południe z okazji naszego święta w pełnej wersji odśpiewano Hymn Polski - "Mazurek Dąbrowskiego".

Tuż po nim krótka przemowa władz gminy na czele z burmistrzem Pawłem Machą i można było startować w głównym biegu o długości 3 kilometrów. Na starcie obok biegaczy stawiło się też kilku "kijkarzy", którzy wzięli udział w przejściu tej trasy jako "Nordic Walking".

Główna trasa rozpoczynała się przed budynkiem Szkoły Podstawowej przy ulicy Piaskowej i wiodła dalej m.in. ulicami Stanisława Moniuszki, Ignacego Krasickiego i Roberta Lewandowskiego.

W biegu patriotycznym nie liczył się czas, a sama idea przebiegnięcia dystansu dla uczczenia 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Kolejna biegowa impreza w Kuźni Raciborskiej to V Rafamet Półmaraton Leśny, który jak mówią organizatorzy już nabiera kształtów.