Sobota, 7 grudnia 2019

imieniny: Marcina, Ambrożego, Agatona

RSS

Lider za mocny dla Akademiczek

16.11.2019 20:59 | 0 komentarzy | rafbl

Trzysetową porażkę poniosły na własnym parkiecie siatkarki gliwickiego AZS-u, które w sobotnim meczu 9. kolejki I Ligi Kobiet podejmowały na własnym parkiecie lidera - Joker Mekro Energoremont Świecie.

Lider za mocny dla Akademiczek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Początek spotkania należał do siatkarek Jokera, które już na początku odskoczyły na pięć punktów (3:8). W kolejnych akcjach Akademiczki zmniejszyły straty do dwóch "oczek" (8:10), jednak po chwili przyjezdne odbudowały swoją przewagę (10:15). Zbliżając się do końcówki seta siatkarki gości powiększyły prowadzenie do ośmiu punktów (13:21). Gliwiczanki nie były w stanie odpowiedzieć i przegrały ostatecznie do 15.

Drugi set rozpoczął się od wyrównanej gry obu zespołów. Minimalną przewagę w tym fragmencie miały jednak zawodniczki ze Świecia, które w środkowej fazie powiększyły swoje prowadzenie do pięciu punktów (10:15). Prowadzone przez trenera Wojciecha Czaplę gliwiczanki zmniejszyły nieco straty i w końcowym fragmencie traciły do rywalek dwa "oczka" (17:19). Ostatnie słowo należało jednak do przyjezdnych, które utrzymały przewagę i wygrały do 22.

Trzecia partia miała w początkowej fazie wyrównany przebieg. Z czasem pięciopunktową zaliczkę wypracowały sobie zawodniczki lidera I Ligi Kobiet (6:11). Wchodząc w decydującą fazę seta Joker prowadził ośmioma punktami (12:20) i pewnie zmierzał do zwycięstwa. W końcówce AZS odrobił część strat i tracił do rywala dwa "oczka" (18:20). Gliwiczanki nie było jednak stać na odwrócenie losów seta i przegrały do 21, a całe spotkanie 0:3.

KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice - Joker Mekro Energoremont Świecie 0:3 (15:25, 22:25, 21:25)

AZS: Woźniczka, Skiba, Trojan, Karpińska, Wystel, Pelc oraz Elko (libero), Bohdanowicz (libero), Michalak, Ciesielczyk

Joker: Fojucik, Lewandowska, Kowalska, Kukulska, Majkowska, Tomczyk oraz Żurawska (libero), Nowacka, Trybuła