Sobota, 7 grudnia 2019

imieniny: Marcina, Ambrożego, Agatona

RSS

GSF nie dało rady Clearexowi

16.11.2019 21:50 | 0 komentarzy | rafbl

Bez punktów z wyjazdowego meczu do Chorzowa wrócili futsaliści beniaminka Futsal Ekstraklasy - GSF Gliwice, którzy przegrali z miejscowym Clearexem 4:0.

GSF nie dało rady Clearexowi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przez długi fragment pierwszej połowy spotkania na tablicy wyników był bezbramkowy remis. Gospodarze, którzy od początku spotkania dominowali pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 14. minucie. Jej autorem był Maciej Mizgajski. Pięć minut później prowadzenie Clearexu podwyższył Mikołaj Zastawinik ustalając wynik do przerwy na 2:0.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Prowadzeni przez trenera Błażeja Korczyńskiego gliwiczanie mimo kilku okazji nie byli w stanie zdobyć kontaktowej bramki. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w końcówce. W 36. minucie trzeciego gola dla chorzowian zdobył Mariusz Seget. Dwie minuty później gliwiczan dobił Roman Vahula pieczętując pewną wygraną chorzowian.

GSF przegrało po raz szósty w sezonie i z 7 "oczkami" na koncie zajmuje 11. miejsce w ligowej tabeli. W kolejnym meczu gliwiczanie zmierzą się na własnym parkiecie z AZS-em UŚ Katowice.

Clearex Chorzów - GSF Gliwice 4:0 (2:0)

Bramki: Mizgajski 14., Zastawnik 19., Seget 36., Vahula 38.

Clearex: Krzyśka, Bednarczyk - Mizgajski, Leszczak, Wędzony, Dewucki, Łuszczek, Salisz, Zastawnik, Seget, Wachuła, Bielski

GSF: Szafrański, Barteczka, Bogdziewicz - Lutecki, Gładczak, Czech, Węgiel, Kędziora, Rabiej, Sitko, Pasierb, Szyszko, Wilk, Cich