Wtorek, 26 stycznia 2021

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

Wygrany tie-break Jastrzębskiego Węgla

19.11.2019 20:56 | 1 komentarz | rafbl

Zwycięstwem gospodarzy po tie-breaku zakończyło się rozegrane awansem spotkanie 14. kolejki Plus Ligi, w którym Jastrzębski Węgiel podejmował na własnym parkiecie BKS Visłę Bydgoszcz. Dla jastrzębian, którzy rozegrali óśme w sezonie, a szóste w listopadzie spotkanie była to piąta wygrana w rozgrywkach.

Wygrany tie-break Jastrzębskiego Węgla
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od początku spotkania na prowadzeniu byli miejscowi, którzy szybko wypracowali sobie trzypunktową przewagę (5:2). W kolejnych akcjach jastrzębianie dorzucili do swojego prowadzenia kolejne dwa "oczka" i w środkowej fazie partii powiększyli swoje prowadzenie do pięciu punktów (10:5). W dalszym fragmencie premierowej odsłony prowadzeni przez trenera Roberto Santilliego jastrzębianie utrzymali przewagę i wygrali ostatecznie do 21.

Drugiego seta ponownie lepiej rozpoczęli gospodarze i już na początku mieli trzypunktową zaliczkę (6:3). W dalszym fragmencie gry "pomarańczowi" utrzymywali wypracowaną przewagę, jednak w środkowej fazie partii przyjezdni doprowadzili do remisu (14:14). Wchodząc w decydującą fazę seta jastrzębianie odbudowali swoje prowadzenie (20:17) i mimo, że mieli w górze trzy piłki setowe (24:21) nie wykorzystali okazji i przegrali na przewagi do 25.

Podrażnieni porażką w drugim secie gospodarze bardzo dobrze otworzyli trzecią partię i szybko wyszli na czteropunktowe prowadzenie (6:2). Przestój jaki przytrafił się miejscowym sprawił, że bydgoszczanie doprowadzili do remisu po 6 i od tego momentu gra wyrównała się. W dalszym fragmencie partii żaden z zespołów nie był w stanie wyjść na wyższe prowadzenie i dopiero zbliżając się do końcówki seta goście wypracowali sobie trzypunktową zaliczkę (15:18). Jastrzębianie odrobili jednak straty i wyszli na prowadzenie 20:18, które utrzymali w końcówce i zwyciężyli do 23.

Początkowy fragment czwartej odsłony nie różnił się od poprzednich. Miejscowi wyszli na czteropunktowe prowadzenie (5:1) i w kolejnych akcjach kontrolowali przebieg gry. Z czasem do głosu doszli bydgoszczanie, którzy w środkowej fazie gry doprowadzili do remisu po 12, a po chwili wyszli na dwupunktowe prowadzenie (13:15). Wchodząc w decydującą fazę gry goście utrzymali wypracowaną przewagę (18:20) i mimo, że jastrzębianie zdołali w końcówce wyrównać set padł łupem BKS-u, który ponownie wygrał na przewagi do 24 i doprowadził tym samym do tie-breaka.

Decydujący set rozpoczął się od trzypunktowej przewagi "pomarańczowych" (4:1). W dalszej fazie gry jastrzębianie dorzucili do swojego prowadzenie jeszcze jedno "oczko" i na zmianie stron prowadzili 8:4. W drugiej części tie-breaka gospodarze powiększyli przewagę do siedmiu punktów (13:6) i stało się jasne, że odniosą kolejne ligowe zwycięstwo. Ostatecznie wygrali do 11, notując piąte zwycięstwo w sezonie.

Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Christian Fromm.

Jastrzębski Węgiel - BKS Visła Bydgoszcz 3:2 (25:21, 25:27, 25:23, 24:26, 15:11)

Jastrzębski: Kampa, Fornal, Vigrass, Bucki, Depowski, Hain oraz Rusek (libero), Popiwczak (libero), Vinhedo, Konarski, Fromm, Lyneel, Gladyr

Visła: Lipiński, Quiroga, Kalembka, Stern, Urbanowicz, Gałązka oraz Szymura (libero), Woch, Gryc, Gil, Peszko