Sobota, 16 stycznia 2021

imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

RSS

Epidemia koronawirusa:

Sebastian Mila w Raciborzu. Będzie oglądał zmagania młodych piłkarzy

21.11.2019 11:56 | 0 komentarzy | kozz

Wielkie sportowe emocje i duża dawka dobrej zabawy w towarzystwie gwiazd, czeka na tych wszystkich, którzy w najbliższą sobotę, 23 listopada wybiorą się do hali Arena Rafako w Raciborzu na finał piłkarskiego turnieju o puchar Rzecznika Praw Dziecka i Prezydenta Miasta Racibórz.

Sebastian Mila w Raciborzu. Będzie oglądał zmagania młodych piłkarzy
Jeszcze tydzień temu Sebastian Mila jako ekspert TVP był w Izraelu, teraz przyjedzie do Raciborza. / Na zdjęciu z lewej razem z kibicem reprezentacji Polski Damianem z Dziergowic
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W meczach finałowych wystąpią najlepsze drużyny raciborskich szkół wyłonione we wcześniejszych eliminacjach. Na początek publiczność zobaczy decydujące spotkania w kategorii szkół średnich, a następnie klas IV – VIII szkół podstawowych. W ostatnim finale do rywalizacji przystąpią zespoły klas I – III ze szkół podstawowych.

Zmaganiom młodych piłkarzy towarzyszyć będą gwiazdy polskiego sportu i nie tylko. W Arenie Rafako pojawią się między innymi Sebastian Mila – były reprezentant Polski w piłce nożnej, obecnie komentator TV, Justyna Święty-Ersetic – wicemistrzyni świata w sztafecie 4x400 m oraz Ryszard Wolny – mistrz olimpijski w zapasach w stylu klasycznym z Atlanty. Najlepszym drużynom raciborskich szkół kibicować będą także Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel, małżeństwo znane z tanecznych występów w telewizji i na estradzie. W przerwach meczów na parkiecie Areny Rafako wystąpią również Mistrzynie Świata Mażoretek ze Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej "Żródło" oraz Alan "Akro" uczestnik "Mam talent". Po ostatnim finale zaproszeni goście zagrają pokazowy mecz ze wszystkimi uczestnikami turnieju.

Dodajmy, że turniej piłkarski o puchar Rzecznika Praw Dziecka w Raciborzu organizowany jest w ramach obchodów "Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka". Wydarzenie uświetni Mikołaj Pawlak – Rzecznik Praw Dziecka. W imprezie wezmą również udział Dariusz Polowy – prezydent Raciborza i jego zastępcy: Michał Fita i Dominik Konieczny oraz starosta powiatu raciborskiego Grzegorz Swoboda.

Organizatorzy Miasto Racibórz oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu zapraszają wszystkich chętnych na godz. 10:00. Wydarzenie objęte jest Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Ludzie:

Justyna Święty-Ersetic

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka