Sobota, 14 grudnia 2019

imieniny: Alfreda, Izydora, Alfredy

RSS

Czy w przerwie Górnik Zabrze złapał formę?

22.11.2019 08:28 | 0 komentarzy | adi

Mecz Górnika Zabrze z Wisłą Płock rozpocznie 16. kolejkę PKO BP Ekstraklasy.

Czy w przerwie Górnik Zabrze złapał formę?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przerwa na mecze reprezentacji była szansą dla Górnika Zabrze na poszukanie formy. To ostatni moment na poprawienie dorobku punktowego przed przerwą zimową - i humorów kibiców. Podopieczni trenera Marcina Brosza nie wygrali już dziewięciu kolejnych spotkań ligowych, a ostatnio zostali zdemolowani przez Legię Warszawa. Przewaga nad strefą spadkową wynosi zaledwie cztery punkty, a do końca tegorocznych zmagań pozostało pięć kolejek - zabrzanie zagrają trzy razy u siebie i dwa razy na wyjeździe.

Pozostałe mecze Górnika w 2019 roku

  • Górnik Zabrze - Wisła Płock - 22 listopada
  • Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze - 29 listopada
  • Górnik Zabrze - Wisła Kraków - 6 grudnia
  • Raków Częstochowa - Górnik Zabrze - 14 grudnia
  • Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok - 21 grudnia

W meczu z niedawnym liderem Górnik zagra bez Przemysława Wiśniewskiego, który musi pauzować za żółte kartki. Ponadto z kontuzjami zmagają się Michał Koj i Daniel Ściślak. - To fakt że trener ma mniejsze pole manewru, ale z drugiej strony jest to dobry moment dla innych, którzy wcześniej byli w cieniu. Będą mogli teraz pokazać swoją wartość i udowodnić przydatność dla drużyny - przyznał dla oficjalnej strony Górnika kapitan Szymon Matuszek, który ostatnio imponuje formą. Strzelił bramki w meczach z Cracovią i Piastem Gliwice.

- Chciałbym, aby dobra passa polegała na zwycięstwach drużyny, a nie na indywidualnych liczbach. Środkowy pomocnik ma łatać dziury, ma bronić swojej bramki a w mniejszym procencie pomagać w grze ofensywnej. Jeżeli więc będę dobrze to wykonywał to cały zespół na tym skorzysta i będziemy mogli sięgnąć po zwycięstwo - przyznał Matuszek.

Górnik Zabrze - Wisła Płock

22 listopada, piątek, 18:00