Wtorek, 26 stycznia 2021

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

UKS Krzanowice znów przegrał po tie-breaku

01.12.2019 10:51 | 0 komentarzy | rafbl

Drugą z rzędu porażkę po tie-breaku poniosły wczoraj siatkarki UKS-u Krzanowice, które przegrały na wyjeździe w Pszczynie z miejscowym UKS-em Centrum.

UKS Krzanowice znów przegrał po tie-breaku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przez ponad połowę premierowej odsłony żaden z zespołów nie potrafił wypracować sobie większej przewagi. Dopiero w drugiej części seta, zbliżając się do końcówki krzanowiczanki wyszły na trzypunktowe prowadzenie (15:18). Gospodynie zdołały doprowadzić do remisu 19:19, jednak po chwili przyjezdne ponownie odskoczyły na trzy "oczka" i wygrały ostatecznie do 22.

Drugi set od początku przebiegał pod dyktando miejscowych, które w środkowej fazie partii wypracowały sobie siedmiopunktową zaliczkę (14:7). Prowadzone przez trenera Tomasza Kuziaka przyjezdne nie miały sposobu jak zatrzymać rozpędzone gospodynie i przegrały bardzo wysoko do 14.

O trzeciej partii siatkarki gości z pewnością będą chciały jak najszybciej zapomnieć. Mimo wyrównanego początku (5:4) pszczynianki bardzo szybko zbudowały sobie dziesięciopunktową przewagę (14:4) i stało się jasne, że pewnie zmierzają po zwycięstwo. W drugiej części seta obraz gry nie uległ zmianie i gospodynie jeszcze bardziej powiększyły przewagę i zdeklasowały ostatecznie przeciwniczki oddając im zaledwie 8 "oczek".

Czwarta odsłona lepiej rozpoczęła się dla pszczynianek, które w początkowym fragmencie prowadziły trzema punktami (8:5). Przyjezdne odrobiły jednak straty i w dalszej fazie wypracowały sobie cztery punkty przewagi (10:14). W decydującej części seta gospodynie nie zdołały zniwelować strat i set padł ostatecznie łupem krzanowiczanek, które triumfowały do 23, dzięki czemu doprowadziły do tie-breaka.

Początek decydującej partii należał do siatkarek gości, jednak z czasem to pszczynianki zaczęły przejmować inicjatywę. Na zmianie stron gospodynie prowadziły dwoma "oczkami" (8:6). Po zmianie stron na boisku wyraźnie dominowały miejscowe, które pozwoliły zdobyć rywalkom tylko dwa punkty i wygrały do 8, a całe spotkanie 3:2.

UKS Centrum przy POSiR Pszczyna - GS UKS Krzanowice 3:2 (22:25, 25:14, 25:8, 23:25, 15:8)

Centrum: Kocoń, Szajer, Witoszek, Młynarczyk, Pyrek, Chowaniec N. oraz Puchałka (libero),Szmukier, Chowaniec D., Chowaniec J.

UKS: Duda S., Duda P, Świerczek Joanna, Gołombek, Witeczek, Świerczek Justyna oraz Kosel (libero), Fluder (libero), Wilusz, Grycman, Koczwara