Sobota, 16 stycznia 2021

imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

RSS

Epidemia koronawirusa:

KS Rudziniec górą w starciu beniaminków

02.12.2019 22:04 | 0 komentarzy | rafbl

W rozegranym w niedzielę we Włodowicach spotkaniu 8. kolejki I Ligi Śląskiej siatkarze KS Rudziniec pokonali w trzech setach miejscowy LKS Olimpia.

KS Rudziniec górą w starciu beniaminków
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Niedzielne spotkanie od początku miało bardzo wyrównany przebieg. Inicjatywa leżała jednak po stronie przyjezdnych, którzy wypracowali sobie minimalne prowadzenie, które w środkowej fazie seta sięgnęło trzech "oczek" (12:9). Miejscowi zdołali jednak wyrównać i wchodząc w decydującą fazę seta siatkarze z Rudzińca mieli tylko jeden punkt przewagi (19:20). W emocjonującej końcówce rudzińczanie wykorzystali drugą piłkę setową i wygrali ostatecznie do 23.

Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia Olimpii 3:1. Goście szybko wyrównali i wyszli na niewielkie prowadzeni (3:4), jednak w dalszej części gry gospodarze zniwelowali straty, a z czasem odbudowali swoje prowadzenie, które tym razem sięgnęło trzech "oczek" (11:8). Przyjezdni opanowali emocji i dzięki skutecznej i konsekwentnej grze po kilku minutach to oni prowadzili trzema punktami (13:16). W decydującej części seta obraz gry nie uległ zmianie i rudzińczanie wygrali do 21 wychodząc na prowadzenie w meczu 0:2.

Trzecia odsłona miała bardzo podobny przebieg do seta pierwszego. Początkowo obydwa zespoły grały punkt za punkt, a na tablicy wyników raz po raz pojawiał się remis. Dopiero w środkowej fazie seta przyjezdni odskoczyli na cztery "oczka" (8:12) i w dalszej części gry kontrolowali przebieg partii. Zbliżając się do końca przewaga rudzińczan stopniała do dwóch punktów (18:20). Decydujące akcje należały jednak do przyjezdnych, którzy wygrali podobnie jak w partii poprzedniej do 21, a całe spotkanie 0:3.

Dla zespoły z Rudzińca było to drugie zwycięstwo odniesione w siódmym rozegranym meczu. Rudzińczanie z 7 "oczkami" na koncie zajmują w tabeli 7. miejsce.

KS Olimpia Włodowice - KS Rudziniec 0:3 (23:25, 21:25, 21:25)

Olimpia: Orszański, Nowak, Kępczyński, Laber, Bułakowski, Gorgoń oraz Maciąg (libero), Ibek, Protasiewicz, Raźniewski, Tchórz

KS: Piotrowski, Stawiarski, Lach, Popow, Rachwał, Kania oraz Zemka (libero), Piętak