Wtorek, 1 grudnia 2020

imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza

RSS

Epidemia na Śląsku:

"Niezwykły świat przedwojennego futbolu" w prezencie od Ibuk Libra i biblioteki

03.12.2019 14:27 | 0 komentarzy | d

Raciborska biblioteka i IBUK Libra polecają swoim czytelnikom, nie tylko fanom piłki nożnej, prezent na mikołajki. Darmowy dostęp do książki elektronicznej „Niezwykły świat przedwojennego futbolu” Remigiusza Piotrowskiego. Ten i pozostałe 2092 e-booki można wypożyczyć za darmo, bez wychodzenia z domu do 31 grudnia.

"Niezwykły świat przedwojennego futbolu" w prezencie od Ibuk Libra i biblioteki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dlaczego kluby nie mogły płacić piłkarzom? Ile kosztowało „ustawienie” meczu w II RP? Jak wyglądał trening przedwojennej drużyny? Dlaczego rabin przerwał mecz? Książka przybliża barwny świat przedwojennego futbolu. Świat pełen sprzeczności, w którym po boiskach biegali robotnicy i inteligenci, a choć żaden z nich nie mógł na piłce zarabiać, na boku dorabiało na niej wielu. To wtedy działacze świecili przykładem, a po cichu część z nich snuła misterne intrygi; gwiazdy rozbudzały wyobraźnię tłumów, by po chwili okładać się pięściami po głowach, a eleganccy dżentelmeni w kapeluszach rozprawiali na trybunach o sztuce i... lżyli do utraty tchu sędziego-kalosza. To w końcu świat idealistów, romantyków i niepokornych pionierów. Pełen pasji, humoru. Dziwny i intrygujący.

Aby wypożyczyć książkę, konieczny jest jedynie dostęp do Internetu i indywidualny kod PIN, który można otrzymać w każdym oddziale i filii Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu.

źródło: MiPBP Racibórz