Niedziela, 19 stycznia 2020

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Jastrzębianie rozbili Resovię! Udany debiut Kovacia

06.12.2019 21:58 | 0 komentarzy | rafbl

W piątkowym meczu 9. kolejki Plus Ligi Jastrzębski Węgiel pokonał w trzech setach Asseco Resovię Rzeszów odnosząc szóste z rzędu, a dziewiąte w sezonie zwycięstwo. Spotkanie było debiutem Slobodana Kovacia w roli pierwszego szkoleniowca "pomarańczowych".

Jastrzębianie rozbili Resovię! Udany debiut Kovacia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Początkowy fragment premierowej odsłony miał wyrównany przebieg i do stanu po 7 na minimalnym prowadzeniu znajdował się raz jeden, raz drugi zespół. W dalszej fazie seta jastrzębianie zaczęli budować sobie przewagę, która szybko sięgnęła pięciu "oczek" (7:12). Zbliżając się do końcówki partii "pomarańczowi" wykorzystując nieskuteczność gospodarzy, którzy popełniali wiele błędów własnych powiększyli swoją przewagę do jedenastu punktów (10:21). Ostatecznie przyjezdni wygrali bardzo wysoko do 12.

Drugiego seta lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy wyszli na dwupunktowe prowadzenie (5:3). Prowadzeni przez debiutującego w roli pierwszego trenera Slobodana Kovacia jastrzębianie  po słabszym początku zdołali doprowadzić do remisu 9:9 i gra od tego momentu wyrównała się. Zbliżając się do decydującego fragmentu partii goście wypracowali sobie dwupunktową zaliczkę (17:19), którą w końcówce powiększyli do czterech "oczek" (18:22). Gospodarze nie zdołali odwrócić losów partii i ta padła łupem zawodników Jastrzębskiego Węgla, którzy wygrali do 20.

Trzecia odsłona miała łudząco podobny przebieg do partii pierwszej. W początkowej fazie obydwa zespoły grały punkt za punkt, jednak od stanu 6:6 przewagę osiągać zaczęli "pomarańczowi", którzy szybko odskoczyli na pięć "oczek" (7:12). W kolejnych akcjach przewaga jastrzębian utrzymywała się i dopiero wchodząc w końcowy fragment meczu powiększyła się do dziewięciu punktów (12:21). W końcówce zawodnicy Jastrzębskiego Węgla utrzymali przewagę i wygrali do 15, a całe spotkanie 0:3.

Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został przyjmujący Jastrzębskiego Węgla - Tomasz Fornal.

Jastrzębianie odnieśli tym samym szóste z rzędu, a dziewiąte w sezonie zwycięstwo. Dzięki niemu z 25 punktami na koncie awansowali na 1. miejsce w tabeli. "Pomarańczowi" mają jednak rozegrane o trzy mecze więcej niż ligowi rywale.

Asseco Resovia Rzeszów - Jastrzębski Węgiel 0:3 (12:25, 20:25, 15:25)

Resovia: Komenda, Rousseaux, Lemański, Schulz, Hoag, Krulicki oraz Perry (libero), Buszek, Shoji, Marechal

Jastrzębski: Kampa, Fornal, Gladyr, Konarski, Fromm, Vigrass oraz Popiwczak (libero), Lyneel (libero)