Wtorek, 28 stycznia 2020

imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza

RSS

Niełatwa przeprawa Mistrzów Polski

08.12.2019 19:01 | 0 komentarzy | rafbl

Czterech setów potrzebowali kędzierzynianie by pokonać w wyjazdowym meczu 9. kolejki Plus Ligi Trefl Gdańsk. Mistrzowie Polski z 27 punktami na koncie przewodzą ligowej stawce. Nad zajmującym drugie miejsce Jastrzębskim Węglem, który rozegrał o dwa mecze więcej ZAKSA ma dwa "oczka" przewagi.

Niełatwa przeprawa Mistrzów Polski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy juz na początku wypracowali sobie trzypunktową zaliczke (4:1). Kędzierzynianie zdołali odrobić straty (8:8), jednak w dalszej części gry siatkarze Trefla ponownie wyszli na prowadzenie (15:13). Mistrzowie Polski nie dali za wygraną i ponownie odrobili straty, a zbliżając się do decydującego fragmentu seta wyszli na minimalne prowadzenie (18:19). W końcówce obraz gry nie uległ zmianie i ZAKSA wygrała ostatecznie do 23.

Porażka w końcówce premierowej odsłony nie wpłynęłą negatywnie na grę gdańszczan. Wręcz przeciwnie, drugiego seta rozpoczęli oni od czterpunktowego prowadzenia (6:2). W kolejnych akcjach prowadzeni przez trenera Nikolę Grbicia kędzierzynianie zmniejszyli straty do jednego "oczka" (10:9), jednak miejscowi odbudowali swoje prowadzenie, które wchodząc w końcową fazę seta sięgnęło pięciu punktów (18:13). W końcówce goście nie zdołali zniwelować przewagi rywali i przegrali wysoko do 19.

Trzeci set to początkowo kontynuacja dobrej dyspozycji miejscowych, którzy na początku zbudowali sobie trzypunktową przewagę (4:1). ZAKSA szybko odrobiła straty i gra od tego momentu wyrównała się. W kolejnych akcjach na minimalnym prowadzeniu znajdował się raz jeden, raz drugi zespół, jednak w środkowej fazie gry ponownie lepiej zaprezentowali sie gdańszczanie, którzy odbudowali swoją trzypunktową zaliczkę z początku seta (14:11). Goście po raz kolejny w meczu doprowadzili do wyrównania i wchodząc końcowy fragment seta obydwa zespoły miały na swoim koncie po 18 "oczek". Wynik ten zwiastował emocje i tak też się stało. W rozstrzyganej na przewagi końcówce, gdzie swoje szanse miał zarówno jeden, jak i drugi zespół więcej zimnej krwi zachowali kędzierzynianie, którzy wygrali 34:36 ponownie wychodząc na prowadzenie w meczu.

Czwarta i jak się okazuje ostatnia partia od początku przebiegała pod dyktando gości. ZAKSA szybko wypracowała sobie dwa "oczka" przewagi (3:5), które w kolejnych akcjach powiększyła do sześciu (6:12), a następnie dziewięciu punktów (8:17). Gdańszczanie nie mieli pomysłu jak zatrzymać rozpędzonych siatkarzy z Kędzierzyna-Koźla, którzy dzięki konwekwentnej i skutecznej grze utrzymali przewagę i wygrali do 17, a całe spotkanie 1:3.

Statuetka MVP spotkania trafiła w ręce przyjmującego ZAKSY - Aleksandra Śliwki, który zdobył dla zwycięskiej drużyny 24 punkty. ZAKSA, która wygrał dziewiąte spotkanie w sezonie przewodzi ligowej tabeli. Nad drugim w stawce Jastrzębskim Węglem kędzierzynianie mają dwa "oczka" przewagi.

Trefl Gdańsk - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (23:25, 25:19, 34:36, 17:25)

Trefl: Janusz, Schott, Crer, Filipiak, Halaba, Grzyb oraz Olenderek (libero), Majcherski (libero), Kozub, Jakubiszak, Sasak, Mordyl, Janikowski

ZAKSA: Toniutti, Śliwka, Wiśniewski, Baroti, Semeniuk, Smith oraz Zatorski (libero), Parodi, Rejno, Grygiel