Czwartek, 27 stycznia 2022

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

Forteca Świerklany wygrała turniej w Lubomi [ZDJĘCIA]

09.12.2019 19:40 | 0 komentarzy | kozz

W hali sportowej w Lubomi już po raz piąty odbył się Bożonarodzeniowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora SP Lubomia. 

Forteca Świerklany wygrała turniej w Lubomi [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Udział wzięło osiem drużyn z rocznika 2011 i młodsi, aczkolwiek skład był nieco inny niż organizatorzy na początku zapowiadali. Na turnieju zabrakło ostatecznie drużyny z czeskiej Karwiny, która zajęła w poprzednim roku drugie miejsce. Zastąpiła ich w trybie awaryjnym druga drużyna z Lubomi. Poza dwoma drużynami MKS-u Gmina Lubomia w walce o puchar rywalizowali: Forteca Świerklany, Gwiazda Skrzyszów, MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski, GKS Dąb Gaszowice, RKP ROW Rybnik i Szombierki Bytom.

Z grupy A i B najlepszymi okazały się zespoły z Lubomi, Wodzisławia Śląskiego, Świerklan i Bytomia. Te drużyny przystąpiły do walki o medale. W meczu o 3. miejsce Szombierki Bytom pokonały Odrę Centrum 2:0, a finale Forteca Świerklany pokonała gospodarzy turnieju - MKS Gmina Lubomia 2:1. W meczu o 5. miejsce Dąb Gaszowice pokonał 1:0 RKP ROW Rybnik, a w meczu o 7. miejsce MKS Gmina Lubomia II wygrała 2:0 z Gwiazdą Skrzyszów.

Najlepszym strzelcem został Wiktor Starzyk (MKS Gmina Lubomia), a najlepszym bramkarzem wybrano Igora Tuszyńskiego (Szombierki Bytom).