środa, 19 lutego 2020

imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta

RSS

Z OSTATNIEJ CHWILI:

Wygrać po raz dziesiąty i obronić lidera [ZAPOWIEDŹ]

13.12.2019 18:28 | 0 komentarzy | rafbl

Indykpol AZS Olsztyn z najlepiej punktującym zawodnikiem Plus Ligi w składzie będzie kolejnym ligowym rywalem Mistrzów Polski - Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Akademicy staną na drodze kędzierzynian, którzy walczyć będą o piąte z rzędu, a dziesiąte w sezonie zwycięstwo i umocnienie się na 1. miejscu w tabeli jutrzejszego popołudnia.

Wygrać po raz dziesiąty i obronić lidera [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kędzierzynianie, którzy w dziesięciu rozegranych meczach ponieśli dotychczas zaledwie jedną porażkę i w efekcie z 27 punktami na koncie przewodzą ligowej stawce. Podopieczni trenera Nikoli Grbica wygrali cztery ostatnie ligowe mecze z rzędu w efekcie czego zadomowili się na pozycji lidera. Nad drugim w tabeli Jastrzębskim Węglem kędzierzynianie maja dwa "oczka" przewagi. Trzecia, Verva Warszawa, która jako jedyna pokonała w tym sezonie ZAKSĘ traci do niej trzy punkty. W ostatnim ligowym meczu Mistrzowie Polski, nie bez problemów w czterech setach pokonali na wyjeździe Trefl Gdańsk.

Jutrzejszy rywal kędzierzynian - Indykpol AZS Olsztyn w dziesięciu rozegranych spotkaniach odniósł siedem zwycięstw i z 19 punktami na koncie plasują się na 6. miejscu. Olsztynianie grają jednak w tym sezonie w kratkę. Potrafili oni wygrać bez straty seta na trudnym terenie w Jastrzębiu-Zdroju, a następnie zagrać pięciosetowe spotkania z zespołami z dołu tabeli. Efektem nierównej gry Akademików jest wygrana po tie-breaku z BKS-em Visla Bydgoszcz czy porażka w ostatniej kolejce z ostatnim zespołem tabeli- MKS-em Będzin. Gra olsztynian oparta jest w głównej mierze na najlepiej punktującym zawodniku ligi, którym jest Jan Hadrava, który zdobył w tym sezonie 209 punktów.

To właśnie zatrzymanie Hadravy wydaje się być kluczem do odniesienia zwycięstwa przez gospodarzy jutrzejszego spotkania. Czy kędzierzynianie wygrają po raz piąty z rzędu i umocnią się na 1. miejscu? A może olsztynianie sprawią kolejna niespodziankę i wygrają na trudnym terenie jakim jest Hala Azoty w Kędzierzynie-Koźlu? O tym przekonamy się jutrzejszego wieczora. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:30. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi Polsat Sport.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Indykpol AZS Olsztyn

sobota, 14 grudnia 2019, godz. 17:30