Sobota, 15 sierpnia 2020

imieniny: Marii, Napoleona, Stelii

RSS

Justyna Święty-Ersetic w gronie nominowanych

26.12.2019 15:03 | 0 komentarzy | rafbl

Pochodząca z Raciborza lekkoatletka - Justyna Święty-Ersetic, dla której 2019 rok był bardzo udany i obfitował w wiele sukcesów znalazła się na liście nominowanych w 85. Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski.

Justyna Święty-Ersetic w gronie nominowanych
fot. Justyna Święty-Ersetic Fanpage
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Reprezentująca na co dzień AZS-AWF Katowice raciborzanka w plebiscycie nominowana jest wspólnie z koleżankami ze sztafety 4x400 metrów: Igą Baumgart-Witan, Patrycją Wyciszkiewicz-Zawadzką i Małgorzata Hołub-Kowalik.

W 2019 roku "Aniołki Matusińskiego" odniosły wiele sukcesów. Do największych zaliczyć można z pewnością halowe Mistrzostwo Europy i srebrny medal Mistrzostw Świata w Dausze, gdzie polki we wspaniałym stylu ustanowiły nowy rekord kraju - 3.21.89.

Dla Justyny Święty-Ersetic miniony sezon udany był także pod względem indywidualnym. Zdobyła ona między innymi złoty medal halowych Mistrzostw Europy w Glasgow. Z powodzeniem radziła sobie także podczas 7. Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych skąd przywiozła dwa medale: złoty w sztafecie i brązowy indywidualnie.

Laureatów 85. Plebiscytu poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 4 stycznia 2020 roku. Głosować można tutaj.

Ludzie:

Justyna Święty-Ersetic

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka