Czwartek, 20 lutego 2020

imieniny: Leona, Ludomiła, Lubomira

RSS

01.01.2020 09:00 | 0 komentarzy | rafbl

Koniec 2019 roku oznacza także półmetek siatkarskich zmagań w sezonie 2019/2020 zarówno w rozgrywkach szczebla centralnego jak i w ligach wojewódzkich. Przyjrzeliśmy się jak wygląda sytuacja naszych dziesięciu ligowych zespołów, które rywalizują od Plus Ligi po I Ligę Śląską. Zapraszamy do lektury.

Siatkarskie podsumowanie roku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
  • Plus Liga (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębski Węgiel):

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozegrała dotychczas w Plus Lidze dwanaście spotkań z czego aż jedenaście wygrała. W efekcie podopieczni trenera Nikoli Grbicia z 33 "oczkami" na koncie są wiceliderem tabeli. Ustępują tylko Vervie Warszawa Orlen Paliwa, która ma tyle samo punktów na koncie, jednak rozegrała jeden mecz więcej.

Niedużo gorzej na ligowych parkietach prezentują się siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Jastrzębianie rozegrali już czternaście ligowych spotkań, w których ponieśli zaledwie trzy porażki. Wyniki "pomarańczowych" przełożyły się na zdobycie 30 punktów, które pozwalają plasować im się na 4. miejscu w tabeli.

Obydwa zespoły grają także w rozgrywkach siatkarskiej Ligi Mistrzów i... obydwa są liderami swoich grup. Kędzierzynianie z trzema wygranymi meczami są z kompletem punktów liderem grupy E, natomiast prowadzeni przez Slobodana Kovacia jastrzębianie, którzy rozegrali jak narazie dwa mecze z sześcioma punktami na koncie są liderem grupy C.

  • I Liga Kobiet (KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice):

Gliwickie Akademiczki półmetek rozgrywek mają już za sobą. Gliwiczanki rozegrały trwającym sezonie już czternaście meczów, jednak osiągane w nich wyniki pozostawiaja wiele do życzenia. Mające wysokie ambicje siatkarki z Gliwic odniosły zaledwie pięć zwycięstw i z 16 "oczkami" na koncie zajmują dopiero 8. miejsce w tabeli. Podopieczne trenera Wojciecha Czapli mają nierozegrane jedno spotkanie, które wygrają najprawdopodobniej walkowerem. Punkty za to spotkanie nie poprawią jednak miejsca jakie gliwiczanki zajmują w tabeli.

  • II Liga Mężczyzn (TS Volley Rybnik i Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel):

Półmetek rozgrywek przekroczyły także występujące II Lidze grupie V zespoły z Rybnika i Jastrzębia-Zdroju. Siatkarze rybnickiego Volleya po świetnym początku sezonu, gdzie byli nawet na czele stawki w końcówce roku spuścili nieco z tonu i ostatecznie w dziewięciu rozegranych meczach zgromadzili 16 punktów. Podopieczni trenera Wojciecha Kasperskiego z bilansem pięciu wygranych i czterech porażek w nowy rok wkroczą jako 4. drużyna ligowej stawki.

Tuż za rybniczanami w ligowej tabeli plasuje się Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla. Młodzi adepci siatkówki rozegrali dotychczas dziesięć meczów i zdobyli w nich 15 "oczek". Prowadzeni przez Dariusza Luksa jastrzębianie mają na koncie pięć zwycięstw i pięć porażek.

  • I Liga Śląska Kobiet (MKS Zorza Wodzisław Śląski, GS UKS Krzanowice i JKS SMS Jastrzębie):

Dalekie od ideału są wyniki osiągane przez nasze zespoły w I Lidze Śląskiej Kobiet. Potwierdzeniem tego jest fakt, że najwyżej sklasyfikowanym z rozgrywkach zespołem są siatkarki MKS-u Zorza Wodzisław Śląski, które zajmują dopiero 7. miejsce. Wodzisławianki w dziesięciu rozegranych meczach zgromadziły 17 "oczek". Podopieczne trenera Andrzeja Brzezinki legitymują się bilansem pięciu zwycięstw i pięciu porażek.

Na 9. miejscu znajdują się siatkarki GS UKS Krzanowice. Prowadzony przez Tomasza Kuziaka zespół w dziesięciu rozegranych meczach odniósł trzy zwycięstwa. Osiągane przez krzanowiczanki wyniki przełożyły się na zdobycz w wysokości 11 punktów.

Pozycję niżej znajdują się siatkarki rewelacji poprzednich rozgrywek - JKS-u SMS Jastrzębie. Prowadzony przez Jarosława Bodysa zespół w dziesięciu rozegranych w tym sezonie meczach odniósł zaledwie dwa zwycięstwa. Jastrzębianki mają na koncie 5 "oczek".

  • I Liga Śląska Mężczyzn (SK Górnik Radlin, KS AZS Rafako Racibórz i KS Rudziniec):

Zespoły w I Lidze Śląskiej w większości przypadków zakończyły już I rundę fazy zasadniczej. Zdecydowanie najlepiej z naszych zespołów radzi sobie SK Górnik Radlin, który z 22 "oczkami" na koncie jest wiceliderem tabeli. Podopieczni trenera Marka Przybysza, którzy spośród dziesięciu meczów wygrali siedem do lidera - KS Volley Miasteczko Śląskie tracą trzy punkty.

Pozycję za Górnikiem w ligowej tabeli znajdują się siatkarze KS AZS Rafako Racibórz. Prowadzenie przez Bartosza Frątczaka raciborzanie mają na koncie 20 punktów i podobnie jak radlinianie wygrali siedem spośród dziesięciu rozegranych meczów.

Coraz lepiej w ligowych rozgrywkach radzi sobie trzeci przedstawiciel naszego regionu - KS Rudziniec. Beniaminek rozgrywek I Ligi Śląskiej po słabym początku sezonu w ostatnich meczach prezentuje coraz lepszą siatkówkę i na półmetku rozgrywek zajmuje w tabeli 7. miejsce. Podopieczni trenera Marcina Grzegoszczyka wygrali trzy z dziesięciu rozegranych meczów, w których zdobyli 11 "oczek".