Wtorek, 26 stycznia 2021

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

JKH bez punktu w derbach

12.01.2020 21:09 | 0 komentarzy | olla

JKH GKS Jastrzębie przegrał w Satelicie 0:2 z GKS-em Katowice.

JKH bez punktu w derbach
fot. jkh.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kibice zgromadzeni w Satelicie długo musieli czekać na bramki w meczu derbowym. Po pierwszej i drugiej tercji był remis 0:0. Dopiero w trzeciej części spotkania hokeista katowickiej GieKSy, Grzegorz Pasiut, dwukrotnie pokonał Ondreja Raszka. Choć JKH w całym meczu oddał na bramkę rywali 34 strzały, nie udało się pokonać bramkarza z Katowic i zdobyć punktów w derbowym starciu.

Po niedzielnym meczu JKH GKS Jastrzębie spadł na trzecie miejsce w tabeli Polskiej Hokej Ligi. Szansę na powrót na pozycję wicelidera jastrzębianie będą mieli już w najbliższy wtorek. 14 stycznia JKH zagra z Podhalem Nowy Targ.

GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
1:0 Pasiut (Lahde, Makkonen) 50:48
2:0 Pasiut 59:39 (do pustej bramki)

GKS Katowice: Rahm - Tomasik, Wajda, Krężołek, Pasiut, Kolusz - Salmi, Franssila, Cimzar, Makkonen, Rajamaki - Jaśkiewicz, Krawczyk, Lahde, Michalski, Starzyński - Turtiainen, Mularczyk, Paszek.

JKH GKS Jastrzębie: Raszka - Jass, Górny, Urbanowicz, Paś, Kasperlik - Jabornik, Auvinen, Wałęga, Virtanen, Iossafov - Gimiński, Michałowski, Wróbel, Jarosz, Ł. Nalewajka - Matusik, Radzieńciak, R. Nalewajka, Kulas, Pelaczyk.