Wtorek, 26 stycznia 2021

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

Wodzisławska Zorza triumfuje po tie-breaku

12.01.2020 22:40 | 0 komentarzy | rafbl

Rozegranie pięciu setów potrzebne było do wyłonienia zwycięzcy sobotniego spotkania 12. kolejki rozgrywek I Ligi Śląskiej Kobiet, w którym MKS Zorza Wodzisław Śląski pokonał na wyjeździe UKS Centrum przy POSiR Pszczyna.

Wodzisławska Zorza triumfuje po tie-breaku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla wodzisławianek, które od początku kontrolowały przebieg gry. W efekcie Zorza w premierowej odsłonie odniosła pewne zwycięstwo do 19. W drugim secie role się odwróciły i to gospodynie przejęły inicjatywę. Prowadzone przez Andrzeja Brzezinkę wodzisławianki nie mogły znaleźć sposobu na zatrzymanie rozpędzonych rywalek i przegrały wyraźnie do 17.

W trzecim secie miejscowe utrzymywały poziom gry z poprzedniej partii i wygrały do 21. Losy czwartej odsłony, która okazała się najbardziej wyrównana rozstrzygały się w końcówce. W tej więcej zimnej krwi zachowały przyjezdne, które wygrały minimalnie do 23. Decydująca partia od początku należała do Zorzy, która szybko odskoczyła na kilka "oczek" i ostatecznie triumfowała do 7, odnosząc tym samym zwycięstwo 2:3.

Dzięki wygranej, Zorza z 19 punktami na koncie utrzymała 7. miejsce w ligowej tabeli.

UKS Centrum przy POSiR Pszczyna - MKS Zorza Wodzisław Śląski 2:3 (19:25, 25:17, 25:21, 23:25, 7:15)

UKS: Kocoń, Chowaniec D., Żołneczko, Młynarczyk, Pyrek, Chowaniec N. oraz Puchałka (libero), Szajer (libero), Witoszek, Duda, Pluta

MKS: Świsulska, Mika, Babińska, Łotecka, Winiarska, Grabowska oraz Szymańska (libero), Zielonka,