Sukcesy biathlonistów UKS Strzał Wodzisław w Pucharze Polski

Dwa dni rywalizowali biathloniści z całej Polski w Kościelisku. Zawodnicy brali udział w biegu sprinterskim oraz biegu indywidualnym zajmując bardzo wysokie miejsca.

Pierwszego dnia odbyły się biegi indywidualne podczas których najlepiej spisała się Paulina Nowak oraz Kacper Brzóska zajmując bardzo wysokie 10. miejsce w swoich kategoriach, w juniorkach młodszych równie dobre bo 11. miejsce wywalczyła Marta Zając, na 12. pozycji uplasował się junior Adam Zając. Pozostali reprezentanci klubu zajęli również wysokie miejsca; 13. Martyna Karbowniczyn, 14. Kinga Gilewicz, 16. Rafał Zając i Sylwia Bażan, 18. Adam Kałuża, 22. Agata Grzonka, 24. Otylia Kocur, 25. Dawid Wajsman, 26. Aleksandra Bonar, 28. Julia Musik, 29. Paulina Kądziela, 30. Jagoda Glimasińska.

Drugi dzień rywalizacji to kolejne sukcesy. 7. miejsce wywalczył junior młodszy Kacper Brzóska. Juniorka Sylwia Bażan zdobyła również wysokie 8. miejsce, Marta Zając zajęła 10. miejsce. Pozostali wodzisławscy zawodnicy również spisali się bardzo dobrze:

13. miejsce zdobyła juniorka Paulina Nowak, 16. junior Rafał Zając, w tej samej kategorii 19. miejsce zdobył Adam Zając, junior młodszy Adam Kałuża uplasował się na 22. lokacie. Młodsze zawodniczki UKS Strzał w kategorii młodziczek spisały się rewelacyjnie na strzelnicy, co pozwoliło im zająć wysokie lokaty - Otylia Kocur 19. miejsce oraz 24. miejsce Oliwia Kozłowska.

Młodziczki młodsze zasługują na wielkie uznanie dla wielu z nich to pierwsze tak poważne starty tym bardziej jesteśmy bardzo dumni z wyników - mówią w klubie. 19. miejsce zdobyła Martyna Karbowniczyn, 20. Agata Grzonka, 26. Aleksandra Bonar, 28. Julia Musik, 29. Paulina Kądziela, 30. Jagoda Glimasińska. Młodzik młodszy Dawid Wajsman, mimo komplikacji na strzelnicy nie poddał się i ostatecznie zajął 31. miejsce.

Edyta Zając

odrok 14.01.2020 09:08
oceniono 1 raz
1

Gratulacje dla Kacpra i Sylwii, bo dzieci młodzików nie ma jeszcze co oceniać. Jednak strata do najlepszych po 7,9,11 minut to przepaść, a startuje góra 23-30 zawodników: https://www.biathlon.bgtimesport.pl/online/wyniki-ind/kat/77 i nast.