Czwartek, 4 marca 2021

imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława

RSS

MKS Zorza bez awansu do półfinału Mistrzostw Śląska kadetek

23.01.2020 13:34 | 0 komentarzy | rafbl

Siatkarki MKS-u Zorza Wodzisław Śląski zajęły 3. miejsce w swoim turnieju ćwierćfinałowym i nie awansowały tym samym do półfinałowej batalii o Mistrzostw Śląska kadetek. Wodzisławianki, które były ostatnim zespołem z regionu w tej fazie rozgrywek będą mieć jednak możliwość gry o medale

MKS Zorza bez awansu do półfinału Mistrzostw Śląska kadetek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W rozgrywanym w Wodzisławiu Śląskim turnieju 1/4 Mistrzostw Śląska kadetek oprócz gospodyń - MKS-u Zorza Wodzisław Śląski udział wzięły: CFiK Klima Będzin. KS Częstochowianka i MKS Zorza Wodzisław Śląski.

W pierwszym spotkaniu podopieczne Andrzeja Brzezinki zmierzyły się z CFiK Klima Będzin. Gospodynie nie miały problemu z pokonaniem rywalek i pewnie wygrały w trzech setach. W drugim dniu wodzisławianki podejmowały KS Częstochowiankę. Dwa pierwsze wysoko przegrane sety nie załamały gospodyń, które w trzeciej partii triumfowały na przewagi. Czwarta odsłona padła jednak łupem przyjezdnych, które wygrały tym samym 1:3.

W ostatnim, decydującym o awansie spotkaniu naprzeciw siebie stanęły zespoły z Wodzisławia Śląskiego i Pszczyny. Wyraźnie lepsze okazały się siatkarki gości, które pewnie wygrały w trzech setach i dzięki temu uplasowały się na drugim, premiowanym awansem do najlepszej ósemki województwa miejscu.

Wodzisławianki, które zakończyły zmagania w swoim ćwierćfinale na 3. miejscu będą mieć jednak możliwość gry o medale. Spowodowane jest to tym, że dwie z wychowanek Paulina Jagła i Barbara Lenczewska uczą się na co dzień w Szkole Mistrzostwa Sportowego PZPS i zgodnie z regulaminem ich klub ma zapewniony automatyczny udział w wojewódzkim finale.

Wyniki:

  • MKS Zorza Wodzisław Śląski - CFiK Klima Będzin 3:0 (25:12, 25:13, 25:20)
  • MKS Zorza Wodzisław Śląski - KS Częstochowianka 1:3 (8:25, 14:25, 26:24, 16:25)
  • UKS Centrum przy POSiR Pszczyna - MKS Zorza Wodzisław Sląski 3:0 (25:21, 25:13, 25:12)

Skład: Amelia Bażan, Marta Zielonka, Roksana Adamczyk, Wiktoria Kaszkarot, Monika Łotecka, Hanna Klimek, Julia Jajko, Anna Szkudlarek, Agata Czyżak, Monica Chojnacka oraz Patrycja Paczos (libero), Kamila Kąsik (libero)