Piątek, 22 stycznia 2021

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Epidemia koronawirusa:

Dariusz Czernik prezesem Górnika Zabrze

27.01.2020 22:00 | 0 komentarzy | kozz

Rada Nadzorca Górnika Zabrze SSA powołała Dariusza Czernika na funkcję prezesa zarządu.

Dariusz Czernik prezesem Górnika Zabrze
fot. Górnik Zabrze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dariusz Czernik od kwietnia 2019 roku był członkiem zarządu Górnika Zabrze, a od czerwca, kiedy dobiegła końca kadencja prezesa Bartosza Sarnowskiego, tworzył z Małgorzatą Miller-Gogolińską dwuosobowy zarząd.

Nowy prezes Górnika ma 52 lata. Z Zabrzem związany jest całe życie, pierwsze lata życia mieszkał nawet na ulicy Chłopskiej, czyli po „sąsiedzku” ze stadionem na Roosevelta, a mecze Górnika w różnej roli ogląda nieprzerwanie od ponad 45 lat. Pierwszą współpracę z klubem podjął ponad trzy dekady temu, w ostatnich latach świetności drużyny na przełomie lat 80. i 90. XX wieku.

W 2017 roku został kierownikiem działu sportu Muzeum Miejskiego w Zabrzu. Wówczas rozpoczął też pracę w klubie, współpracując z zarządem, działem prasowym oraz marketingiem. Zakres pełnionych obowiązków znacznie się zwiększył od czerwca 2019 roku, kiedy jako jeden z dwóch członków zarządu był współodpowiedzialny za funkcjonowanie klubu.

Dariusz Czernik w ponad 70-letniej historii klubu jest dopiero drugą osobą pełniącą funkcję prezesa, która urodziła się w Zabrzu. Poprzednim był Piotr Brzózka pełniący tę funkcję w pierwszej połowie lat 60. ubiegłego wieku.


Górnik Zabrze