Czwartek, 25 lutego 2021

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Paulina Śnieg z sukcesem na Mistrzostwach Europy w Ju-Jitsu

28.01.2020 09:27 | 0 komentarzy | ska

Paulina Śnieg wróciła z Mistrzostw Europy IBIJF w jiu-jitsu w Lizbonie z brązowym medalem! Uczennica liceum ogólnokształcącego w ZS Nr 2, trenuje w klubach Octagon w Jastrzębiu-Zdroju i w Wodzisławiu.

Paulina Śnieg z sukcesem na Mistrzostwach Europy w Ju-Jitsu
Paulina Śnieg w Lizbonie. fot. arch. Zespół Szkół Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Paulina Śnieg z sukcesem na Mistrzostwach Europy w Ju-Jitsu

Paulina startowała w kategorii junior niebieskie pasy. Zawody, w których wzięła udział jastrzębska uczennica, są trudną rywalizacją z najlepszymi zawodnikami z całego kontynentu. Wymagają od uczestników bardzo dobrego przygotowania.

Cieszy nas to, że uczniowie naszej szkoły, oprócz tradycyjnej nauki, przejawiają zainteresowania, pasje. Sukcesy sportowe, które odnosi Paulina wymagają systematyczności i determinacji w osiąganiu celów. Sukces odniesiony przez nią w Lizbonie pokazuje, że warto podejmować ambitne wyzwania - mówi ZS2 Ewa Mentel

Jiu-jitsu to brazylijska sztuka walki sięgająca swoimi korzeniami judo oraz zapasów. Koncentruje się na walce z jednym przeciwnikiem i dąży do przejęcia nad nim kontroli. Niektórzy określają tę dyscyplinę, jako sztukę życia uczącą kontrolować swoje ciało, płynnie wykonywać techniki oraz skutecznie się relaksować.