Piątek, 28 lutego 2020

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Wygrać i umocnić się na czele [ZAPOWIEDŹ]

29.01.2020 06:57 | 0 komentarzy | rafbl

Już dziś kolejne spotkanie w siatkarskiej Lidze Mistrzów rozegrają siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Niepokonani liderzy grupy C w ramach 4. kolejki spotkań zmierzą się na wyjeździe z Halkbankiem Ankara.

Wygrać i umocnić się na czele [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W dotychczasowych spotkaniach tegorocznej edycji Ligi Mistrzów jastrzębianie odnieśli komplet trzech zwycięstw. W dwóch pierwszych spotkaniach bez straty seta pokonali oni na własnym parkiecie Halkbank Ankara i VC Greenyard Maaseik. W trzecim grupowym meczu, który był zaległym spotkaniem z 1. kolejki rozgrywek po niezwykle emocjonującym starciu pokonali na wyjeździe Zenit Kazań. Prowadzeni przez Slobodana Kovacia "pomarańczowi" przegrywali z rosyjskim zespołem 14:9 w tie-breaku, jednak zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść triumfując na przewagi 14:16. Jastrzębianie z 8 punktami na koncie są niekwestionowanym liderem grupy C.

Na przeciwległym biegunie w grupie znajduje sie natomiast dzisiejszy rywal Jastrzębskiego Węgla - turecki Halkbank Ankara, który zanotował jak na razie trzy porażki. W pierwszym meczu lepsi od Halkbanku okazali się siatkarze VC Greenyard Maaseik, którzy wygrali po tie-breaku. W drugim w trzech setach przegrali oni z Jastrzębskim Węglem, z kolei w trzecim w czterech setach lepszy był Zenit Kazań. Turecki zespół z jednym "oczkiem" na koncie zamyka tabelę grupy C.

Murowanym faworytem spotkania wydają się być jastrzębianie, jednak ich ostatnia ligowa porażka w meczu z Vervą Warszawa, z którą nie ugrali nawet seta na pewno pozostała w pamięci zawodników. Rządni rewanżu będą też z pewnością gospodarze, którzy przed własną publicznością będą chcieli odnieść pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach. Jak będzie? O tym przekonamy się dzisiejszego wieczora. Początek meczu zaplanowano na godzinę 15:30. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi Canal+.

Halkbank Ankara - Jastrzębski Węgiel

środa, 29 stycznia 2020, godz. 15:30