Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Były dyrektor OSiR Racibórz został licencjonowanym spikerem

29.01.2020 16:03 | 3 komentarze | kozz

33-letni Krzysztof Borkowski, który przed rokiem po ośmiu latach pracy pożegnał się z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Raciborzu zrobił kurs na spikera piłkarskiego. 

Były dyrektor OSiR Racibórz został licencjonowanym spikerem
Krzysztofa Borkowskiego najczęściej można było zobaczyć komentującego mecze koszykarskiej Ofensywy Racibórz. Teraz może komentować mecze piłkarskie od 3 ligi w dół
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W zorganizowanym przez Śląski Związek Piłki Nożnej kursie spikerów dla klubów III ligi i klas niższych wzięło udział 20 uczestników, w tym 15 osób zgłoszonych przez kluby IV ligi, klasy okręgowej oraz klasy A.

- Do kursu zgłosiłem się prywatnie, po tym jak przeczytałem na Nowinach ogłoszenie o możliwości odbycia takiego kursu. Byłem jedyną osobą z Raciborza. Zajęcia odbyły się na obiektach Zagłębia Sosnowiec. Wytłumaczono nam zasady pracy spikera, jak operować głosem, obsługiwać imprezę i czytać komunikaty na stadionie, organizatorzy wskazywali błędy i udzielali sugestii - powiedział Krzysztof Borkowski.

Kurs trwał cały dzień i opierał się na czterech modułach po czym zakończony został testem sprawdzającym wiedzę uczestników. Uczestnicy uzyskali uprawnienia do sprawowania funkcji spikera na meczach III ligi i klas niższych.

Kurs prowadzili członkowie Komisji do spraw Bezpieczeństwa Śląskiego Związku Piłki Nożnej Krzysztof Smulski i Janusz Kiełtyka.