Czwartek, 25 lutego 2021

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

W 15. kolejce RALPS obyło się bez tie-breaków

01.02.2020 12:56 | 0 komentarzy | rafbl

Za nami 15. kolejka spotkań w Rybnickiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej. W ostatnim tygodniu rozegrano jedenaście meczów. Po raz pierwszy w trwających rozgrywkach o wynikach poszczególnych spotkań nie musiał rozstrzygać tie-break.

W 15. kolejce RALPS obyło się bez tie-breaków
fot. RALPS
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tylko cztery z rozegranych spotkań to mecze w I Lidze. Przełożone na inny termin zostały spotkania lidera - Ace Hager KS Volley Lędziny Centrum I, który miał się zmierzyć z Zespołem R oraz mistrza - Leśnej Perły Damons, która grać miała z beniaminkiem - SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec.

Jako pierwsi z grona pierwszoligowców na parkiecie pojawili się siatkarze Jedynki Jankowice III i INK-Ognito Prestige Jaruga TKKF Rybnik Piaski. Spotkanie to bez straty seta wygrali goście. Również w trzech setach, z tym że na własnym parkiecie zwycięstwo zanotowała Dwójka Świerklany Projtrans, która podejmowała Orton Flex Pawłowice. Wicelider - AKS Kew-Laur-Bud Tawerna Pub Rybnik w czterech setach zwyciężył na wyjeździe z Impacto LKS Chałupki. Pewne trzysetowe zwycięstwo odniósł drugi zespół Jedynki Jankowice, który na wyjeździe rozegrał spotkanie z Fundacją Set-Mix.

I Liga:

 • Jedynka Jankowice III - INK-Ognito Prestige Jaruga TKKF Rybnik Piaski 0:3
 • Dwójka Świerklany Projtrans - Orton Flex Pawłowice 3:0
 • Impacto LKS Chałupki - AKS Kew-Laur-Bud Tawerna Pub Rybnik 1:3
 • Fundacja Set-Mix - Jedynka Jankowice II 0:3

Pierwsze mecze po podziale na grupy rywalizujące o miejsca 1-8 i 9-15 rozegrali drugoligowcy. W każdym z czterech rozegranych spotkań w grupie walczącej o miejsca 1-8 rozegrano tylko trzy sety.

Wyjazdowe zwycięstwo odnotowali siatkarze Strzelca Gorzyczki, którzy w Rybniku pokonali miejscowy Top Ten. Pewne triumf odniosła jedyna niepokonana drużyna ligi - SMUKS Orzesze, która pokonała na wyjeździe Create Michel Ro-Jo Team Świerklany. Kolejną wygraną zanotowali siatkarze Albion Teamu, którzy na własnym parkiecie pokonali Ino-Wino Jar-Trans Fox Pszów. Trzy punkty zdobyli także zawodnicy Floorsky Pawłowice, którzy okazali się lepsi od drugiej drużyny Ace Hager KS Volley Lędziny Centrum.

II Liga 1-8:

 • Top Ten Rybnik - Strzelec Gorzyczki 0:3
 • Create Michel Ro-Jo Team Świerklany - SMUKS Orzesze 0:3
 • Albion Team - Ino-Wino Jar-Trans Fox Pszów 3:0
 • Floorsky Pawłowice - Ace Hager KS Volley Lędziny Centrum II 3:0

Solidarnie zagrały także zespoły w grupie o miejsca 9-15. Każde z trzech rozegranych spotkań rozstrzygnęło się w czterech setach. W pierwszym z nich Hold My Beer pokonało na własnym parkiecie Victorię Pilchowice. Trzy punkty z wyjazdowego meczu z Volleyem Pszów przywieźli zawodnicy Beer Team Rybnik. W trzecim spotkaniu OKiS Gaszowice-Nieszporek Motocykle zwyciężyło u siebie z GAPa Rybnik.

II Liga 9-15:

 • Hold My Beer - Victoria Pilchowice 3:1
 • Volley Pszów - Beer Team Rybnik 1:3
 • OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle - GAPa Rybnik 3:1

Następna, 16. kolejka spotkań rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek. Więcej informacji, szczegółowe terminarze i aktualne tabele znaleźć można na stronie internetowej ligi www.ralps.pl.